10:43:41 - چهار شنبه 27 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان : صادرات کالا در سمنان ظرف چند ساعت و واردات کمتر از ۴۸ ساعت انجام می‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان از گمرک، به‌عنوان ویترین اقتصادی کشور یاد کرد و گفت: صادرات کالا در استان سمنان ظرف چند ساعت و واردات کالا کمتر از ۴۸ ساعت انجام می‌شود.

 

به گزارش  سمنان لاین محمدرضا خباز در بازدید از گمرک استان سمنان با تقدیر از عملکرد خوب گمرک سمنان،اظهار کرد: گمرک و ماموران این دستگاه اولین سازمان مرتبط با واردکنندگان و تجار و مسافرین در مرزها هستند و همین حکایت از حساسیت و ارزش و اهمیت کار در این سازمان مهم و موثر دارد.

 

وی با بیان اینکه انتظارات و خواسته‌های صادرکنندگان و واردکنندگان و تجار متفاوت است بیان کرد: در این مسیر می‌بایست با الهام گرفتن از قانون و در مسیر درست با الگو گرفتن از اخلاق اسلامی و رفتار نیکو، اقدامات صحیح را انجام داد تا رضایت مراجعین جلب شود لذا در این راستا گمرک باید گوی سبقت را از دیگر نهادها برباید.

 

دکتر خباز با اشاره به اینکه در گذشته امکانات و تجهیزات گمرک کشور خصوصا در مرزها بسیار محدود بود، ‌خاطر‌نشان کرد: هم‌اکنون گمرک در جایگاه مناسبی از نظر خدمات‌رسانی به مراجعین و تجار قرار گرفته و یقین داریم این مسیر با تلاش و مساعی و همکاری همه نهادهای ذی‌ربط هر چه بهتر محقق خواهد شد.

 

استاندار سمنان با اشاره به سرعت بالای خدمات‌دهی در گمرک، گفت: جای خوشوقتی است که امروزه در گمرک استان سمنان ظرف مدت حداکثر چند ساعت فرآیند صادرات کالا و ظرف حداکثر ۴۸ ساعت تشریفات مربوط به واردات کالا انجام می‌شود.

 

این مقام ارشد اجرایی، تحقق این مهم را تحسین‌آمیز برشمرد و افزود: اسقرار سامانه جامع امور گمرکی و مهمتر از آن نگاه نافذ و تلاش همه‌جانبه‌ مجموعه گمرک کشور در راستای رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر تجار و تولیدکنندگان و صادرکنندگان دو عامل موثر در سرعت بالای خدمات‌دهی و صادرات و ترخیص کالا از طریق گمرک است که باید این رویه همچنان تقویت شود.

 

همچنین علی سعدالدین مدیرکل گمرک استان در این بازدید ضمن ارایه گزارشی از خدمات گمرک سمنان، از روز جهانی گمرک به عنوان بهانه و فرصتی برای خدمات ارزنده این نهاد اقتصادی تاثیرگذار یاد کرد و گفت: کارکنان گمرک در کشور به‌حق نقش مرزبانان اقتصادی کشور را بر عهده دارند.

 

وی با اشاره به استقرار سامانه جامع گمرکی و پنجره تجارت فرامرزی در این استان، تصریح کرد: راه‌اندازی این سامانه‌ها به کوتاه شدن زمان صادرات و واردات کالا کمک زیادی کرده است.

 

مدیرکل گمرک استان اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال تمامی سازمان‌های مرتبط در تجارت از طریق پنجره تجارت فرامرزی به‌صورت مجازی اسناد و مجوزهای خود را از طریق سیستم الکترونیکی ارسال کرده تا این امر سبب کاهش هزینه تجار و فعالان اقتصادی و کاهش اتلاف وقت و جلوگیری از جعل اسناد شود .

 

همچنین در این بازدید با حضور استاندار سمنان و دیگر مدیران استان، شعبه بانک ملی مستقر در گمرک سمنان افتتاح شد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب