18:08:40 - سه شنبه 26 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرپرست میراث فرهنگی سمنان: احداث بازارچه دائمی صنایع دستی سمنان با مشکل مالکیتی مواجه است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: درحالی که طرح و نقشه احداث بازارچه دائمی صنایع دستی سمنان آماده است، احداث آن در محل مورد نظر با مشکلات مالکیتی مواجه است.

آروز گلکار  با اشاره به برنامه ریزی برای احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در شهرستان سمنان، گفت: برنامه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان این است که در تمام شهرستان های استان مرکز فروش دائمی صنایع دستی ایجاد کند.
وی افزود: میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان نیز مکانی را برای احداث بازارچه دائمی صنایع دستی سمنان در نظر گرفته است، اما تاکنون به دلیل وجود مشکلات مالکتی، احداث این بازارچه میسر نشده است.
وی با اشاره به تهیه کامل طرح و نقشه بازارچه به طور کامل توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان، افزود: محل احداث بازارچه با مشکلات مالکیتی مواجه است زیرا این محل وقفی است.
گلکار بر اهمیت احداث بازارچه های دائمی تاکید و خاطرنشان کرد: این بازارچه ها به صنعت گران صنایع دستی کمک می کند تا تولیدات خود را به فروش برسانند، ازاین رو ضرورت دارد در هر شهرستان چنین مکان هایی برای توسعه و رونق صنایع دستی وجود داشته باشد.
وی گفت: مکان بسیار مناسبی بین کاروانسرای عباسی در زندان مرکزی و فرهنگسرای کومش در میدان سعدی سمنان انتخاب شده است و فضای این محل به خیابان بزرگی تبدیل خواهد شد که در آن بازارچه بزرگ صنایع دستی احداث می شود.
گلکار بر اهمیت استقرار بازارچه موقت در سمنان تاکید کرد و خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است که پارک 17 شهریور بهترین مکان برای استقرار بازارچه موقت صنایع دستی است و از شهرداری سمنان توقع می رود که همکاری لازم را برای احداث این بازارچه داشته باشد.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان خاطرنشان کرد: اهداف و برنامه های کمیته های خدمات سفر شهرستان مشخص شده اند و برای جذب مسافرین به داخل شهر، اقداماتی مانند تبلیغات در سطح شهر انجام شده است تا مسافرینی که وارد شهر می شوند توقف کوچکی داشته باشند.
وی با بیان اینکه برای طرح خدمات سفر سال 95 اقدامات آغاز شده است، افزود: از مهرماه 94 بروشورها به چاپ رسیده اند و تبلیغات شهر به صورت دوزبانه در ورودی شهر نصب شده است و معرفی بناهای تاریخی شهرستان به صورت پوستر در سرتاسر شهر نصب شده است.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان از اسکان 29 هزار و 815 نفر در شهرستان سمنان در تابستان 94 خبر داد و اظهار کرد: در تیرماه دو هزار و 970 نفر، در مردادماه 14هزار و 109نفر و در شهریورماه 12هزار و 736 نفر در شهرستان سمنان اقامت کردند.
وی ادامه داد: این آمار بر اساس مشاهدات و شواهد موجود در سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است و می تواند بیشتر از این هم باشد.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان افزود: در 10 ماه سال 94 تعداد 27 مورد بازدید از مکان های اقامتی شهرستان سمنان انجام شده است و چهار مورد تشویق، چهار مورد رسیدگی به شکایات و 14 مورد تذکر به این مالکین این مکان هاداده شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب