21:41:47 - سه شنبه 26 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
از 14 عنوان كتاب مولفين بومي استان سمنان رونمايي شد
کانال تلگرام سمنان لاین

مديركل كتابخانه هاي عمومي استان سمنان گفت : آيين رونمايي از 14عنوان كتاب مولفين هم استاني در كتابخانه مركزي استان با حضور مسئولين استاني و شهرستاني ، فرهيختگان و نويسندگان، اعضاي كتابخانه هاي عمومي و كتابداران برگزار شد.

به گزارش سمنان لاین عليرضا شاه حسيني شب گذشته در اين مراسم اظهار داشت : برگزاري مراسم رونمايي كتاب، به منظور آشنايي بيشتر مردم با ناشران و مولفين استاني و هم چنين توجه به اهل قلم در استان و ايجاد انگيزه در آن ها براي حضور موثر در اين عرصه و توليد آثار فاخر ضروري است. وي افزود : در اين راستا تلاش در جهت تشويق مردم به خريد كتابهاي نويسندگان استاني و ترويج فرهنگ كتابخواني امر ضروري است و مشاركت و عزم ملي همه مسئولان را مي طلبد.

 

مديركل كتابخانه هاي عمومي استان سمنان با اشاره به اينکه درحال حاضر فعاليت كتابخانه هاي عمومي از صرفاً امانت دهي كتاب فراتر رفته افزود: اجراي برنامه هاي فرهنگي ،نشست هاي كتابخوان ، رونمايي و نقد كتاب و ايجاد بخش هاي مختلف در كتابخانه به منظور دسترسي آسان مراجعين به كتاب و تشويق دوستداران كتاب از جمله فعاليتهاي كتابخانه هاي عمومي است. وي با تاكيد بر اينكه گام نهادن در مسير ترويج كتاب و كتابخواني اثرگذار و ريشه اي است و كمك مستقيم به فرهنگ جامعه است افزود: با ايجاد بخش هاي مشاهير و هم چنين گويش مناطق كويري و بخش هاي ديگر در كتابخانه مركزي استان در تلاش هستيم راه دسترسي آسان و سريع به منابع را براي كتاب دوستان فراهم كنيم. وي از پژوهشگران و نويسندگان و ناشرين استاني درخواست نمود تا كتابهاي تاليفي خود را در زمينه زبان و گويش هاي استاني به واحد منابع اين اداره كل تحويل دهند و هم چنان در حوزه كتاب و كتابخواني يارو ياور كتابخانه هاي عمومي باشند. شاه حسيني ادامه داد: در اين آيين كتابهاي: جلوه هاي حكمت و ادب نوشته حسنعلي شربتدار، شيلون نوشته محمدحسن جواهري ، بي سري و با سري و غم چيلكي نويسنده رحيم معماريان ،مجله صحت (سمنان در سال 1308 مرحوم صحت ) گردآوري محمد رضا جديدي ، امنيت اقليت هاي ديني در اسلام از اعظم طاهريان ، انگار ايزي با نوشته محمد عموزاده، تجلي عبوديت نويسنده علي گلايري ،سخنان تربيتي حضرت زهرا نوشته سيد عباس سيادت ،فيزيولوژي مقايسه اي دستگاه گوارشي جانوران نوشته مصطفي عبدالهي و امير اصغري، مديريت دانش و راهنماي علمي براي والدين تاليف مليحه ملائيان و كتاب شبيه سازي موردي با نرم افزار ارنا نوشته زينعليان ، طراحي شبكه هاي هوشمند برق نوشته مجتبي ناظميان و حسين رحيميان معرفي شدند. گفتني است درپايان مراسم از نويسندگان تجليل شد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب