7:06:33 - سه شنبه 26 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
از سوی یک موسسه بین المللی صورت گرفت : شناخته شدن پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان بعنوان امیدوارکننده ترین پارک آسیا
کانال تلگرام سمنان لاین

 رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: در رتبه بندی سالانه دانشگاه های دارای پارک علم و فناوری در دنیا توسط یک گروه تخصصی در سوئد، پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به عنوان امیدوارکننده ترین پارک آسیا شناخته شد.

به گزارش سمنان لاین ، سیف الله سعدالدین گفت : این رتبه بندی که توسط یک گروه تخصصی در سوئد انجام می شود و نتایج آن در پایگاه UBI-GLOBAL.COM منتشر شده، با تجزیه و تحلیل عملکرد یکساله حدود 400 پارک علم و فناوری دانشگاه های 70 کشور دنیا انجام شده است.


وی ادامه داد: با توجه به ارزیابی شاخص ها در سال 2014، پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به عنوان امیدوارکننده ترین پارک علم و فناوری آسیا معرفی و شایسته تقدیر شناخته شده است.


رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان اظهار داشت: در این پایگاه اینترنتی همچنین دانشگاه سمنان به دلیل وجود پارک علم و فناوری و تجاری کردن طرحهای مختلف، به عنوان یک دانشگاه کار آفرین معرفی شده است .
وی با اشاره به آغاز فعالیت پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از سال 1387 ، تعداد اختراعات ثبت شده به نام این مجموعه را 75 مورد عنوان کرد و گفت: در هفت سال گذشته 210 واحد فناور در پارک علم و فناوری این دانشگاه پذیرش شدند و 17 شرکت دانش بنیان نیز در حوزه های مختلف علمی با حمایت این پارک در حال فعالیت هستند .
وی با اشاره به فعالیت دفتر مرجع منطقه ای مالکیت فکری در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، خاطر نشان کرد: تعداد اختراعاتی که تاکنون توسط این دفتر داوری شده 695 اختراع از مخترعان سراسر کشور بوده است .
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان همچنین تاییدیه های علمی اختراعات که توسط این پارک صادر شده را 11 مورد عنوان کرد که منجر به ثبت آنها شده است .
دانشگاه سمنان با بیش از370 عضو هیات علمی، 16 هزار دانشجو در 75 رشته دکتری، 108 رشته کارشناسی ارشد، 70 رشته در مقطع کارشناسی و دو رشته کاردانی، یکی از دانشگاههای بزرگ ایران و جزو 100 دانشگاه پراستناد دنیاست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب