18:43:13 - دوشنبه 25 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شاهرود:118 پروژه در دهه فجر به بهره برداری می رسد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 فرماندار شهرستان شاهرود گفت: با افتتاح بیش از 118 پروژه عمرانی و اقتصادی در دهه فجر برای 357 نفر به طور مستقیم اشتغال زایی می شود.

 سید محمد رضا هاشمی دوشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران ضمن تشریح برنامه های دهه فجر در این شهرستان ، خاطر نشان کرد: دیدار با خانواده شهدا و ائمه جمعه شهرستان، حضور در روستاها و گلزار های شهدا و مساجد از جمله این برنامه ها بوده و همه آن ها با محوریت مردم انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه در این ده روز بیش از یکصد و 18 طرح با اعتبار 730 میلیارد ریال افتتاح می شود، اظهار داشت: از این تعداد 91 طرح با اعتبار 465 میلیارد و 600 میلیون ریال عمرانی و 27 طرح با اعتبار 264 میلیارد و690 میلیون ریال اقتصادی هستند.
معاون استاندار سمنان میزان اشتغال زایی پروژه های عمرانی و اقتصادی را به ترتیب 180 و 177 نفر عنوان کرد و افزود: از مجموع این پروژه ها 38 طرح در سطح شهرستان شاهرود، 26 طرح در بخش مرکزی، 41 طرح در بخش بسطام و 13 طرح نیز در بخش بیارجمند افتتاح می شوند.
هاشمی با بیان اینکه جهاد کشاورزی با 13 طرح عمرانی و 16 طرح اقتصادی در میان 24 دستگاه اجرایی دارای پروژه در دهه فجر بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است، ابراز داشت: اداره توزیع برق شهرستان نیز با 24 پروژه عمرانی در رتبه دوم قرار دارد.
وی همچنین با اشاره به هم زمانی برگزاری مسابقات کشوری ووشو با ایام دهه فجر خاطر نشان کرد: در این مسابقات که به مدت سه روز به میزبانی شاهرود برگزار می شود 650 نفر از 31 استان کشور حضور خواهند داشت.
مقام عالی دولت در شهرستان شاهرود 22 بهمن و هفتم اسفند سال جاری را دو رخداد مهم در کشور دانست و تأکید کرد: مردم شاهرود با بصیرت و حضور به موقع خود در پای صندوق های رأی و همچنین روز راهپیمایی 22بهمن برگ زرین دیگری به افتخارات خود خواهند افزود. 
هاشمی گفت: این حضور به دلیل اتفاقات اخیر در منطقه تأثیر بسیار زیادی بر تصمیمات مسئولان نظام خواهد داشت.
هاشمی در مورد برگزاری انتخابات نیز گفت: برنامه های مربوط به این رویداد بزرگ از اردیبهشت ماه 94 آغاز شده و طبق برنامه همچنان ادامه دارد.
وی گفت: به دستور وزیر کشور از 20 آذر نیز به طور رسمی ستاد انتخابات در شهرستان کار خود را آغاز کرده است.
فرماندار شاهرود اضافه کرد: کمیته های هشت گانه متشکل از کمیته های اجرایی، پشتیبانی، فناوری اطلاعات، امنیتی، اطلاع رسانی، آموزش، حراست و حقوقی نیز تا کنون 45 جلسه در راستای برگزاری هرچه بهتر انتخابات برگزار کرده اند.
فرماندار شهرستان شاهرود با بیان اینکه هیات اجرایی انتخابات و کمیته ها جلسات خود را به صورت جداگانه برگزار می کنند، اظهار داشت: ستاد انتخابات شهرستان نیز تا کنون 17 جلسه در این خصوص برگزار کرده است.
هاشمی خاطر نشان کرد: در این مدت تمام نقاط ضعف و چالش ها در سطح شهرستان بررسی و برای رفع آن ها اقدامات لازم انجام شده است.
وی همچنین با اشاره به تهیه بانک اطلاعاتی در ماه های گذشته تصریح کرد: بیش از سه هزار نفر به طور مستقیم از عوامل اجرای، نظارتی، حفاظتی و بازرسان در ایام انتخابات هستند.
معاون استاندار سمنان با اشاره کسب رتبه سوم فرمانداری شاهرود در تکریم ارباب رجوع در سال 93 و همچنین رتبه سوم بخشداری مرکزی شاهرود در بین 19 بخشداری استان یاد آور شد: فرمانداری شاهرود در خصوص برگزاری انتخابات در آمادگی کامل بوده و کار خود را از ماه های گذشته به موقع آغاز کرده است.
هاشمی با بیان اینکه شاهرود یکی از امن ترین شهرهای ایران است و دغدغه امنیتی در برگزاری انتخابات وجود نخواهد داشت، خاطر نشان کرد: تعامل خوب هیات اجرایی و هیات نظارت انتخابات نیز مصداق کاملی از همدلی و همزبانی در سطح شهرستان شاهرود است.
وی همچنین تعداد کل شعب اخذ رأی در شهرستان های شاهرود و میامی را 279 مورد ذکر کرد و افزود: از این تعداد 229 شعبه مخصوص شهرستان شاهرود است که شامل 45 شعبه سیار و 184 شعبه ثابت در مدارس، مساجد، حسینیه ها، امکن ورزشی و دانشگاه ها است.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شاهرود با بیان اینکه 13 شعبه در شاهرود و 10 شعبه در بسطام ویژه بانوان است، ادامه داد: از مجموع کل شعبات نیز 142 شعبه در سطح شهر شاهرود، 20 شعبه در بخش مرکزی، 49 شعبه در بخش بسطام و 18 شعبه نیز در بخش بیارجمند آماده اخذ رأی خواهند بود.
هاشمی با اشاره به سالگرد ورود مقام معظم رهبری به شاهرود در سال 57 نیز خاطر نشان کرد: همه ما طبق فرمایش ایشان موظف به رعایت حق الناس و حفظ و صیانت از آرای مردم هستیم.
هاشمی همچنین ضمن تأکید بر لزوم رعایت اخلاق انتخاباتی در میان داوطلبان یادآور شد: تمامی حرکات و گفتارها و بازدید های نامزدها توسط ستاد انتخابات رصد می شود تا شاهد تخلفی نباشیم و هرکس با طرح توانمدی های خود از تخریب دیگر نامزدها اجتناب کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب