10:43:37 - یکشنبه 24 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود:12 پروژه عمرانی اجرا شد
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود از ساخت و تجهیز 12 طرح عمرانی طی دو سال گذشته در این دانشگاه خبرداد.

 دکتر محمد مهدی فاتح در آستانه سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با اعلام این خبر افزود: زیرسازی و آسفالت جاده اختصاصی و نوسازی و توسعه پردیس معدن آموزشی با کمک خیرین یکی از پروژه های مهم بوده است.
دکتر فاتح با بیان اینکه به دلیل تخریب جاده به وسیله سیل مجموعه اردوگاه متروک و غیر قابل استفاده بود تصریح کرد: با لطف خدا و کمک خیرین به ویژه آقای علی رضا ابراهیمیان از خیرین خوب شاهرودی، زیر سازی و آسفالت جاده به طول 14 کیلومتر به اتمام رسید. این پردیس با سه هزار و 500 متر مربع زیر بنا یکی از بی نظیرترین معادن آموزشی کشور با امکانات گسترده و فراوان، آماده استفاده جامعه دانشگاهی است. 
وی افزود: این معدن آموزشی یک سرمایه بزرگ برای کشور، استان و شهرستان شاهرود محسوب می شود و یک فضای علمی بسیار مناسب جهت کارهای پژوهشی و تحقیقاتی برای دانشجویان، محققان و استادان به شمار می آید.
رییس دانشگاه صنعتی شاهرود اظهار داشت: ساختمان دانشکده برق با مساحت هشت هزار مترمربع، دانشکده مکانیک و مواد و دانشکده کشاورزی هر کدام با مساحت چهار هزار مترمربع در حال ساخت است.
دکتر فاتح گفت: مجموعه ورزشی در محل پردیس دانشگاه با مساحت چهار هزار و 500 متر مربع در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید که واجد امکانات بسیار خوبی خواهد بود.
وی افزود: هم چنین ساختمان کارگاه ها در فضایی به وسعت دو هزار و 250 متر مربع در حال ساخت است.
دکتر فاتح گفت: محوطه سازی و ساخت باغ ایرانی با هدف توسعه فضای سبز پردیس در فضایی بالغ بر یک هزار و 460 متر مربع از سال 93 آغاز و در حال حاضر دارای 75 درصد پیشرفت فیزیکی است.
رییس دانشگاه صنعتی شاهرود تکمیل و تجهیز کتابخانه با شش هزار و 650 متر مربع زیربنا، تکمیل و تجهیز سالن غذا خوری با چهار هزارو 500 مترمربع زیربنا، تکمیل و تجهیز مرکز رایانه با دو هزار متر مربع زیر بنا و تکمیل و تجهیز خوابگاه پسران با سه هزار و 150 متر مربع مساحت را از دیگر اقدامات عمرانی طی دو سال اخیر در این دانشگاه برشمرد.
دکتر فاتح با تاکید بر اسکان دختران دانشجو در خوابگاه تصریح کرد: خوشبختانه با مساعدت اعضای هیات علمی احداث یک باب خوابگاه برای دختران تحصیلات تکمیلی در دست اقدام است.
وی افزود: این اقدام افتخاری برای دانشگاه محسوب شده و الگویی برای سایر دانشگاه های کشور است که اعضای هیات علمی به صورت داوطلبانه بخشی از حقوق خود را برای این امور اختصاص می دهند.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود همچنین با اشاره به تعمیر اساسی خوابگاه چهار و پنج پسران این دانشگاه افزود: از همشهریان محترم می خواهیم در صورت در اختیار داشتن ساختمانی با کاربرد خوابگاهی آن را به دانشگاه اجاره دهند.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در هشتمین نشست دوره ای هیات رئیسه با دانشکده شیمی اظهار نمود: جهت حرکت رو به جلو دانشگاه و تشکیل قطب های علمی همه با هم تلاش خواهیم کرد.
دکتر فاتح نتیجه مثبت فرجام برجام را تبریک گفت و افزود: رفع تحریم های ظالمانه نتیجه استقامت ملت سرفراز ایران، رهبری هوشیارانه رهبر معظم، تلاش های رئیس جمهور و مردان بزرگ دیپلماسی ایران است. 
دکتر فاتح همچنین صنعتی شدن دانشگاه شاهرود را توفیقی بزرگ عنوان کرد، وگفت: برای حرکت رو به جلو باید دست به دست هم بدهیم و برای تشکیل قطب های علمی تلاش کنیم. 
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود با ابراز رضایت از عملکرد خوب دانشکده شیمی و تقدیر از مدیران و اعضای هیات علمی افزود: باید در شبکه آزمایشگاهی علمی ایران شاعا و شبکه راهبردی حضور موثرتری داشته باشیم.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: جهت تقویت آزمایشگاه ها تصمیم گرفته ایم که تصدی آزمایشگاه ها را به اعضای هیات علمی بسپاریم.
رئیس دانشکده شیمی نیز در این جلسه آمار و نیاز مندی های دانشکده را ارائه نمود.
وی پیشنهاد داد تا 100 درصد درآمدهای خدمات آزمایشگاهی جهت افزایش کارهای پژوهشی در اختیار دانشکده ها قرار بگیرد. 
خرید تجهیزات آزمایشگاهی، گرفتن رشته های بین رشته ای از جمله شیمی داروئی و محیط زیست و افزایش فضای فیزیکی جهت دانشجویان مقطع دکترای از مسائلی بود که توسط اعضای هیات علمی حاضر در جلسه مطرح شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب