12:42:03 - جمعه 22 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده ولی فقیه در استان سمنان : برنامه ها و مراسم بزرگداشت دهه فجر رنگ و بوی مردمی داشته باشد 
کانال تلگرام سمنان لاین

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به اهمیت دو انتخابات اسفند امسال، گفت:ستون فقرات انتخابات اجرای قانون است.

 

آیت الله سید محمد شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان، با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم در سالجاری و اهمیت حضور گسترده مردم در این انتخابات، گفت: اجرای مُرّ قانون، ستون فقرات انتخابات است و همه باید به قانون تمکین کنند. 

امام جمعه سمنان، با تاکید بر اینکه تمام فرآیندهای ثبت نام، بررسی صلاحیت ها و انتخاب افراد باید بر اساس قانون انجام شود، گفت: بررسی صلاحیت ها مهمترین رکن هر انتخابات برشمرده می شود و شورای نگهبان در این خصوص خوب عمل کرده است. 

شاهچراغی با تایید عملکرد هیات های اجرائی و نظارت در بررسی صلاحیت ثبت نام کنندگان، گفت: عملکرد هیات های اجرائی، نظارتی و شورای نگهبان درباره انتخابات تاکنون بسیار خوب بوده است. 

امام جمعه سمنان با اشاره به اجرای برجام و ابراز خردسندی رهبر معظم انقلاب اسلامی از این موضوع، و تقدیر و تشکر رهبری از رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده، گفت: برخی در این کشور خیال می کنند آمریکا در این مذاکرات به ایران لطف و مهربانی کرده است. 

وی ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند آمریکا 12 سال کشور ما را تحریم و اموال ما را بلوکه کرد و الان بخشی از آن را که حق ما بوده را به ما داده است، کجای این کار لطف و مهربانی و همراهی است که برخی ذوق زده شده و از او حمایت می کنند. 

شاهچراغی با بیان اینکه لطف و محبت در قاموس آمریکا وجود ندارد، تاکید کرد: ما در مقابل هزینه سنگینی که دادیم، به همه خواسته های خود نرسیدیم و مسئولان بنا بر فرمایشات رهبری انقلاب باید این هزینه سنگین را برای مردم بیان کنند. 

وی با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، با بیان اینکه برنامه های ایام الله دهه فجر و جشن های انقلاب باید به صورت مردمی برنامه ریزی شود، تصریح کرد: برنامه های ایام الله دهه فجر باید به صورت خودجوش و مردمی و باشکوه بیشتری در استان سمنان برگزار شود. 

وی تاکید کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که برنامه های دهه فجر متکی به دستگاه های دولتی نباشد و مردم آن را برگزار کنند که این امر باعث ماندگاری بیشتر آن می شود. 

شاهچراغی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران دارای پایگاهی مردمی است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم برنامه ها و مراسم های بزرگداشت دهه فجر رنگ و بوی مردمی داشته باشد و مردم در برگزاری آن مشارکت و نقش بیشتری داشته باشند. 

وی، بر استفاده جوانان و نوجوانان از برنامه های این دهه و استفاده از فرصت های به دست آمده تاکید کرد و گفت: جوانان در این دهه باید بدانند که کشور ما کجا بود، کجا رسید و به کجا خواهد رسید. 

امام جمعه سمنان افزود: جوانان باید آگاه شوند که ما در حکومت طاغوت بودیم و با رهبری حضرت امام خمینی(ره) و مبارزات مردم، به حکومت جمهوری اسلامی رسیدیم و می خواهیم پرچم انقلاب اسلامی را به دستان مبارک حضرت مهدی (عج)برسانیم. 

شاهچراغی تصریح کرد: با توکل به خدا و با صبر، حوصله، مقاومت، جهاد، اطاعت و ولایت پذیری، زمینه را برای ظهور منجی عالم بشریت فراهم می کنیم. 

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب