13:42:25 - پنجشنبه 21 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واكنش متفاوت اصولگرايان به رد صلاحيت اصلاح‌طلبان!
کانال تلگرام سمنان لاین

 

واكنش چهره‌هاي سياسي اصولگرا به ماجراي رد صلاحيت كانديداهاي اصلاح‌طلب متفاوت بود. احمد كريمي‌اصفهاني، دبيركل جامعه اسلامي اصناف و بازار در همين رابطه اظهار داشت: همه كساني كه در انتخابات ثبت نام كرده‌اند از قبل سازوكار و فرآيند بررسي صلاحيت‌ها و قانون كشور را مي‌دانستند و ملزم هستند از شوراي نگهبان تبعيت كنند.

اما از سوي ديگر سيدمحمد غروي با تاكيد بر اينكه «اعضاي شوراي نگهبان، افرادي عالم، عادل و بي‌غرض هستند»، گفت: البته امكان خطا هميشه و همه جا هست و شوراي نگهبان هم امكان خطا دارد. آنچه مضر است و انتظار است اين‌گونه نباشد، اين است كه احيانا آقايان خطا كنند و متوجه خطاي خود شوند، باز بر خطا اصرار داشته باشند؛ اين بد و خلاف عدالت است.

وي در واكنش به ديدگاهي كه ردصلاحيت‌ها را با نگاه جناحي و سياسي تلقي مي‌كند، گفت: من بعيد مي‌دانم. حقيقت اين است كه اگر صرفا جناحي باشد اين كار برخلاف عدالت است. يك وقت مي‌بينيد طرف در يك جناحي بوده ولي نقطه ضعف‌هايي داشته است؛ يعني در واقع صرف جناح نبوده بلكه چون نقطه ضعف‌هايي وجود داشته است، يا لااقل اسناد اين‌طور نشان داده، ردصلاحيت شده است. اگر ردصلاحيت‌ها بر مبناي نگاه سياسي و جناحي باشد، خلاف تقواست.

وي افزود: بايد دقت داشت كه هم ممكن است آقايان اشتباه كنند و هم ممكن است منابعي كه اخبار و اطلاعات را درباره كانديداها ارايه مي‌دهند اشتباه كنند. وجود راه اعتراض هم به همين خاطر است كه جلوي خطاهاي احتمالي گرفته شود.

محسن كوهكن، نايب‌رييس جبهه پيروان خط امام و رهبري هم با تاكيد بر اينكه ما هيچ‌وقت آرزو نمي‌كنيم كه رقباي ما در انتخابات ردصلاحيت شوند، خاطرنشان كرد: اميدواريم كه پس از بررسي اعتراضات در موضوع تعيين صلاحيت‌ها، يك جمع قابل توجهي به مجموعه رقابت‌هاي انتخاباتي بپيوندند.

محمدنبي حبيبي، دبيركل حزب موتلفه اسلامي گفته است: معتقدم كه عده‌اي از اصلاح‌طلبان اصولا با وجود شوراي نگهبان موافق نيستند و استدلال آنها اين است كه شوراي نگهبان كار غيرضروري انجام مي‌دهد، چون مردم خودشان صاحب نظر هستند، لذا با اين اتكاي فريبكارانه بايد اصلاح‌طلبان اين سوال را پاسخ دهند كه آيا براي همه مردم مقدور است كه ١٢ هزار ثبت‌نام‌كننده در مجلس شوراي اسلامي را تك‌تك بررسي كرده و با تشخيص كامل به افراد راي دهند و چنين چيزي در كشور ممكن است؟

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب