10:55:54 - دوشنبه 18 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان سمنان: توسعه استان سمنان در گرو افزایش صادرات غیرنفتی است
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: توسعه استان سمنان در گرو افزایش صادرات غیر نفتی شكل خواهد گرفت.

بهروز اسودی در پنجمین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان سمنان كه با حضور استاندار سمنان برگزار شد، ضمن تبریک اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌های ظالمانه غرب، گفت: با تاکید بر صادرات غیر نفتی می‌توان تولید رقابتی ، اشتغال و صادرات بالا داشت.

وي با اشاره به مصوبات جلسات قبل این کارگروه گفت: در چهار جلسه قبلی کارگروه توسعه صادرات 73 مصوبه در جهت حل و فصل مسایل و مشکلات صادرات استان به تصویب رسیده که از این تعداد 58 مصوبه اجرایی ، 12 مصوبه در دست اقدام و 3 مصوبه نیز اجرایی نشده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ضمن تقدیر از دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه که در اجرایی شدن مصوبات تلاش می‌کنند، افزود: عمده‌ترین محورهای مصوبات قبلی در بحث بانکی و ارزی ، آمار و برنامه‌ریزی‌، مسایل گمرکی، امور مالیاتی، حمل و نقل و نمایشگاه‌ها بوده است.

اسودي، هدف از برگزاری این جلسه را تبیین چکیده‌ای از اهم اقدامات بعمل آمده در اجرای مصوبات کارگروه توسعه صادرات استان ، ارائه گزارش از آخرین وضعیت صادرات و واردات استان ، طرح شاخصترین نیازمندیها و موانع پیش روی تجار و بازرگانان استان و ارائه گزارش و تصمیم گیری درخصوص نحوه تشکیل کمیته مشورتی ذیل کارگروه توسعه صادرات استان عنوان کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه به بیان اهداف کمی در برنامه راهبردی وزارت صنعت ، معدن و تجارت پرداخت و افق 1400 ساله استان در بحث صادرات و امور اقتصادی را بیان کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب