19:17:44 - شنبه 16 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نجات 5 نفر از میان آهن پاره‌ها در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

یک مدیر مسئول در آتش‌نشانی سمنان گفت: تصادف يک‌دستگاه‌ تريلي‌حامل میل‌گرد با يک دستگاه خودروي سواري تيبا درمحور سمنان – دامغان 5 نفر مصدوم به جای گذاشت .

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایسنا، سر آتش‌نشان دوم سعید جمعه ضمن تشریح این حادثه خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان در کمترین زمان ممکن در محل حادثه حضور یافتند.

 وی افزود: پس از رسیدن به محل حادثه با وجود ازدحام جمعیت، آتش‌نشانان به سرعت عملیات امداد و نجات را با قطع سیستم برق و سوخت رسانی آغاز کرده و سپس با استفاده از ابزار ست هیدرولیک مخصوص اقدام به آزادسازی تک تک مصدومینی که به شدت در لابه‌لای آهن پاره‌های دو خودرو گیر افتاده بودند، شدند .

فرمانده آتش نشانان اعزامی به این حادثه با بیان اینکه متاسفانه اکثر شهروندان و خودروهای عبوری در چنین مواقعی با توقف و حضور در محل تصادف نه تنها کمکی به مصدومین نکرده بلکه باعث ایجاد اختلال و مزاحمت در روند امدادرسانی به مصدومین نیز میشوند .

جمعه در خاتمه به کلیه رانندگان توصیه کرد: تا با رعایت سرعت مجاز و فاصله قانونی از بروز حوادث اینچنینی جلوگیری کنند .

آتش‌سوزی یک واحد مسکونی در سمنان

همچنین آتش پاد سوم سعید اسمعیل‌پور مدیر عامل آتش نشانی سمنان گفت: آتش سوزی در یک واحد مسکونی واقع در خیابان جهادیه مامورین 3 ایستگاه را به محل حادثه کشاند.

اسمعیل پور در خصوص این حادثه افزود: ساعت 17.05 دقیقه 25 دی‌ماه یک مورد آتش‌سوزی منزل مسکونی به سامانه 125 اطلاع رسانی شد که بلافاصله مامورین ایستگاه شماره 2،4  و5 را بصورت همزمان به محل اعزام شدند .

وی در تشریح و نحوه امداد‌رسانی حادثه جهادیه سمنان اظهار کرد: به علل نامعلومی حریق در طبقه دوم ساختمان شکل گرفته و کلیه اسباب و اثاثیه منزل را در برگرفته که پس از حضور مامورین به سرعت به 2 تیم عملیاتی تقسیم شده که تیم اول شروع به اطفای حریق با آب نموده و تیم دوم با استفاده از دستگاه تنفسی در میان دود و شعله های آتش به داخل منزل رفته و پس از بازدید کامل اطمینان حاصل کردند که فردی در خانه حضور ندارد .   

وی با بیان اینکه مامورین پس از لکه‌گیری کامل و تهیه عکس و گزارش به ایستگاه‌های خود بازگشتند افزود:

خوشبختانه این حادثه خسارات جانی در پی نداشت.

وی توصیه کرد: شهروندان بهتر است هنگام خروج از منزل کلیه انشعابات گاز و آب را قطع کنند تا از بروز حوادثی از این دست جلوگیری کنند .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب