10:26:58 - پنجشنبه 14 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مراکز استان‌ها
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی سمنان از ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مراکز استان‌ها خبر داد.

به گزارش سمنان لاین  به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان ، نادر رهبری با اشاره به تغییر رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی برای ورود به نسل سوم دانشگاه گفت: با توجه به تأکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر تبدیل علم به ثروت از طریق پژوهش و فناوری و اعلام این راهبرد به‌عنوان مهم‌ترین راهبرد آینده حوزه پژوهش و فناوری، ایجاد شهرک‌های فناوری آزاد یا همان طرح شفا در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: این طرح به‌ منظور ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مراکز استان‌ها در دستور کار قرار گرفته است تا از این طریق و فعالیت این مراکز، دانشگاه بتواند گامی اساسی در خودکفایی از شهریه دانشجو بردارد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی سمنان افزود: برای انحصار ایده نیاز به ثبت اختراع و فکر است تا بتوان آن را به ثروت تبدیل کرد، بنابراین برای حفظ مالکیت و ثبت حقوقی دستاوردهای علمی و نتایج تحقیقات و انحصاری ساختن توسط صاحبان آن، ارزیابی از تولیدات، فناوری‌ها و اختراعات ضروری است.

رهبر ادامه داد: در مرحله بعد باید بتوان کار را ثبت کرد و مالکیت آن را در انحصار گرفت تا در نهایت بتوان از فروش یا تولید محصول مربوطه به ثروت رسید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی سمنان گفت: در کارگاهی که اخیراً در سمنان برگزار شد و تدریس آن را مهرداد الیاسی، رئیس سازمان اختراعات و مالکیت‌های صنعتی ایران بر عهده داشت، علاوه بر اعضای هیئت علمی و دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه، جمعی از اعضای شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری نیز شرکت داشتند.

رهبر گفت: ارزیابی از اختراعات و مالکیت‌های فکری، آشنایی با قوانین و مقررات مالکیت فکری و ثبت اختراع، ابعاد مالکیت فکری و مصادیق مختلف آن، ارتباط مالکیت فکری با کسب‌وکار، تجاری‌سازی دارایی‌های فکری از مواردی است که شرکت‌کنندگان در این کارگاه با آن آشنا شدند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب