خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
16/01/14 10:22
شناسه خبر : 4477

استاندارسمنان : دولت تدبیر رکود اقتصادی را به رشد تبدیل کرد

 استاندار سمنان گفت: جنگ امروز دشمنان انقلاب اسلامی با مردم ایران اقتصادی است و در این راه همه توان خود را بکار گرفته اند. به گزارش سمنان لاین به نقل ازایرناحمدرضا خباز روز پنج شنبه در شورای اداری شهرستان میامی افزود: با عنایت خداوندبزرگ، همکاری و همیاری مردم، تدبیر دولت و رهنمودهای داهیانه رهبر معظم […] ...

 استاندار سمنان گفت: جنگ امروز دشمنان انقلاب اسلامی با مردم ایران اقتصادی است و در این راه همه توان خود را بکار گرفته اند.

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایرناحمدرضا خباز روز پنج شنبه در شورای اداری شهرستان میامی افزود: با عنایت خداوندبزرگ، همکاری و همیاری مردم، تدبیر دولت و رهنمودهای داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی این حربه دشمنان هم در حال خنثی شدن است.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید در سال 92 که سکان اجرایی کشور را بدست گرفت ، با مشکلا تورم افسار گسیخته و رکود بسیار زیاد در امور اقتصادی کشور مواجه بود که با تلاش های مجاهدانه مدیران این روال متوقف و سیر نزولی به خود گرفت.
استاندار سمنان افزود: برخی ممکن است اعلام کنند که این امر در سفره های آنها مشاهده نمی شود ، باید اعلام کرددولت سرعت تورم را کم کرد و رکود اقتصادی را به رشد تبدیل کرد.
دکتر خباز ادامه داد: اگر دولت این کار را انجام نمی داد ، سرعت رکود و تورم کشور را با مشکلات اساسی مواجه می نمود.
استاندار سمنان گفت: امروزه تورم به 10 درصد رسیده و اگر مردم اثرات تحریم را کمتر مشاهده می کنند به خاطر خدمات دولت تدبیر و امید است.
وی گفت: براساس سند چشم انداز باید رشد اقتصادی کشور در سال 91 به 8 درصد افزایش می یافت اما با رکود 6.7 درصد روبرو شدیم .
دکتر خباز سرمایه گذاری بخش خصوصی را موجب رشد اقتصادی کشور خواند و گفت: در شهرستان ظرفیت های زیادی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی وجود دارد که باید از این امکانات بهره جست.
وی به وجود 11کاروانسراو نیز اماکن تاریخی دیگر میامی اشاره کرد و گفت: با واگذاری این کارونسراها به بخش خصوصی ، هم از تخریب آنها جلوگیری می شود ضمن اینکه اشتغال ودر آمدزایی نیز برای تعدادی از مردم فراهم خواهد شد.
استاندار سمنان با اشاره به وقوع 70 درصد تصادفات به خاطر خواب آلودگی و خستگی ناشی از تردد طولانی مدت در مسیر تهران به مشهد ، افزود: با رونق این اماکن تاریخی و فراهم شدن شرایط اقامت مسافران ، از وقوع تعداد زیادی از این تصادفات هم جلوگیری خواهد شد.
دکتر خباز به برون سپاری بسیاری از امور که در دست دولت است هم اشاره کرد و گفت: موفق ترین مدیران آنهایی هستند که به جز امور حاکمیتی بقیه امور را به مردم بسپارند و این یک هنر بسیار ارزشمند است.
استاندار سمنان ادامه داد: باید از سرمایه گذارانی قصد سرمایه گذاری در استان دارند به خوبی استقبال شود ومورد تکریم مسوولان و مردم قرار بگیرند.
وی احیاء معادن منطقه میامی و نیز ترغیب سرمایه گذاران بخش صنعتی برای سرمایه گذاری در این شهرستان را از برنامه های سال آتی خود خواند و افزود: رشد اقتصادی بدون انجام سرمایه گذاری رخ نخواهد داد.
وی همچنین از تاسیس اداراتی که تا کنون در میامی دایر نشده اند خبر داد و گفت: با تاسیس این ادارات بسیاری از مشکلات مردم برطرف خواهدشد.
استاندار سمنان از پایان گازرسانی به روستاهای میامی تا پایان سال 95 هم خبرداد و گفت: در شرق استان سمنان معادن قوی و نیز امکان کشاورزی وجود دارد که باید برای استفاده بهینه از آب ، در امور آبیاری از امکانات روز بهره برداری شود.
دکتر خباز تاسیس صنایع تبدیلی و رونق آنها در میامی را از دیگر برنامه ها خواند و گفت: از همه ظرفیت های این منطقه برای بهبود معیشت و اشتغال بهره برداری شود.