14:24:56 - پنجشنبه 14 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارسمنان: در دولت تدبیر و امید بستر های لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم شده
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان در بازدید از معادن روستای عباس آباد میامی گفت: از پیمانکارانی که با جدیت در حال فعالیت در معادن استان هستند حمایت می شود.

 

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایرنا دکتر محمدرضا خباز عصر پنج شنبه در گفت وگو با پیمانکاران معادن منطقه عباس آباد میامی افزود: در دولت تدبیر و امید بستر های لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم شده و در حال انجام کارهای اداری مربوط هستیم.

وی افزود: در گذشته برخی از افراد که معادن را برای بهره برداری تحویل می گرفتند ، از ادامه کار خودداری کرده و معادن را راکد نگه می داشتند.

دکتر خباز از اقدام استاندار سابق سمنان در ابطال قرار داد این قبیل پیمانکاران قدردانی کرد و گفت: بنا است که از این پس هر یک از پیمانکاران که کار استخراج را ادامه ندهند، قراردادشان ابطال شود و به فرد دیگری واگذار شود.

استاندار سمنان خطاب به مجموعه پیمانکاران معادن عباس آباد گفت: شما ثابت کرده اید که از انگیزه زیادی برای خدمت و توسعه و نیز ایجاد اشتغال برخوردار هستید و لذا مجموعه مدیران استان نیز در یاری شما کوتاهی نخواهد کرد.

دکتر خباز گفت: مسوولان وظیفه دارند از بخش خصوصی حمایت کنند و این امر در جلسات کارشناسی که برای این منظور تشکیل می شود ، کاملا اثبات خواهد شد.

وی از پیمانکاران معادن عباس آباد خواست مراقبت لازم را برای حفظ محیط زیست این منطقه انجام دهند و مطمئن باشند دولت تدبیرو امید از آنها حمایت خواهد کرد.

استاندار سمنان برای دیدار با مردم منطقه تاریخی فرومد عازم آن جا شد.

معادن مس روستای عباس آباد شهرستان میامی مشتمل بر 9 معدن است که در وسعتی حدود 72 کیلومتر مربع قرار گرفته وحدود 10میلیون تن برآورد شده است .

درصورت بهره برداری کامل از این معادن سالانه یک میلیون تن سنگ مس و20 هزارتن کنستانتره مس استخراج می شود .

در این منطقه معادن دیگری مانند مس ،کرومیت ، نمک فیروزه وسنگهای تزیینی ونما وجود دارد که به علت استخراج مس از سالهای قبل از انقلاب معدن مس از معروفیت بیشتری بر خور دار است .

پیش از این قرار بوده با مشارکت بخش خصوصی کارخانه تغلیظ وفرآوری مس عباس آباد با ظرفیت فرآوری و تغلیظ سالانه یک میلیون تن سنگ مس و 20 هزار تن کنسانتره مس راه اندازی شود.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب