10:43:18 - چهار شنبه 13 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 کیفیت پایین نان درشهر سمنان صدای استاندار را هم درآورد
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان با اشاره به تلاش دولت برای خروج کشور از رکود اقتصادی، گفت: با تلاش دولت یازدهم برای خروج کشور از شرایط رکود، در سال آینده شاهد رشد اقتصادی خواهیم بود.

 

به گزارش سمنان لاین محمدرضا خباز روز چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار این استان افزود : رکود و تورم دو میراثی بود که از دولت گذشته به دولت تدبیر و امید به ارث رسید.

وی اظهار داشت : در چنین شرایطی، هر اقدامی برای اصلاح تورم باعث رکود می شد و خروج کشور از رکود نیز افزایش تورم را به همراه داشت.

وی به وجود تورم 40 درصدی در زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: اگر دولت یازدهم جلوی این تورم را نمی گرفت، تورم با سرعت به 60 تا 70 درصد می رسید.

خباز به تلاش دولت تدبیر و امید برای خروج کشور از رکود اشاره کرد و گفت: بر اساس نظر مجامع اقتصادی بین المللی مانند اکونومیست، اقتصاد ایران در سال آینده 5.5 تا شش درصد رشد خواهد کرد و استدلال هایی برای بهتر شدن شرایط اقتصادی کشور وجود دارد.

وی با اشاره به خرید میوه شب عید به منظور تنظیم بازار از سوی دولت، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قدرت خرید مردم تا آن زمان افزایش نمی یابد، خرید میوه شب عید به میزان در نظرگرفته شده فعلی کافی است.

** انتقاد استاندار سمنان از کیفیت نان در سمنان

استاندار سمنان نظارت بر نان در شهر سمنان را ضعیف دانست و گفت: از مراجع مختلف نسبت به کیفیت نان موارد قابل توجهی ارایه شده است.

وی ادامه داد : خوب نیست که برخی از مردم نان شان را از شهر دیگری تهیه کنند و در سمنان مصرف کنند و این مساله یک نقطه ضعف است.

خباز با اشاره به اینکه باید نظارت بر نان در سمنان افزایش یابد، به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر سپردن این نظارت به سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و افزود : نظارت باید حالت امر به معروف و نهی از منکر داشته باشد.

وی نان را مساله مرتبط با خورد و خوراک مردم و مهم دانست و تصریح کرد : معنا ندارد که برخی نانوایان هر چه دلشان خواست به مردم ارایه دهند و مردم هم محکوم به خرید همان نان باشند.

وی تاکید کرد : این مساله به نظرم نوعی هرج و مرج است و در بازار مسلمین نباید از هرج و مرج خبری باشد و نیازمند اصلاح است.

استاندار سمنان افزود: نظارت در ستاد تنظیم بازار فقط به ماه های بهمن و اسفند و ایام عید خلاصه نشود، این نظارت باید در تمام ماه های سال وجود داشته باشد.

** برای رونق تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک به تولیدکنندگان اطمینان داده شود

خباز با اشاره به تمایل برخی شهروندان سمنان به مصرف مرغ سبز یا بدون آنتی بیوتیک و فقدان تولید این محصول، گفت: باید در این زمینه به مرغداران اطمینان داده شود که قادر خواهد بود مرغ سبز تولیدی را با 20 درصد بیشتر از قیمت مرغ معمولی به فروش برساند.

در این نشست با حضور مسئولان جهادکشاورزی، تعاونی روستایی، امور اقتصادی و دارایی، دامپزشکی، صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، اعلام شد که در استان سمنان 800 تن پرتقال و 350 تن سیب به عنوان میوه شب عید ذخیره سازی شده است.

هماهنگی برای تهیه، تنظیم بازار قیمت و ذخیره سازی مرغ، تخم مرغ، اقلام اصلی خوراکی و … در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

 

 

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب