18:02:24 - چهار شنبه 13 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر بدیعی تأکید کرد : نقش ویژه ی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در پژوهش و آموزش استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هر دانشکده در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود باید حداقل دو شرکت دانش بنیان تجاری تاسیس کند

 دکتر سید حسین بدیعی در جمع روسای دانشکده‌های دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود افزود: داشتن مقالات علمی و شرکت در کنفرانس‌ها خوب است اما باید به سمتی برویم که این تحقیقات علمی حتما به سمت تجاری شدن پیش رود چرا که در دنیای امروز تحقیات علمی بدون بازده و کلکسیونی چندان جایگاهی ندارد.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما در دانشگاه باید تاسیس شرکت‌های دانش بنیان کاربردی و اقتصادی باشد تا جامعه نیز از منافع آن بی‌نصیب نماند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر تلاش مضاعف روسای دانشکده‌ها در تشویق مدیران گروه‌های درسی و اساتید رشته‌های مختلف بر قدم گذاشتن در تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی بیان کرد: بخش زیادی از ارزیابی ما از روسای دانشکده‌ها به تاسیس شرکت‌های دانش بنیان بر می‌گردد و طی یک زمان‌بندی مشخص از همه شما می‌خواهیم که هر دانشکده حداقل دو شرکت دانش بنیان تجاری را تاسیس کند.

بدیعی با اشاره به اینکه باید به سمتی پیش برویم که وابستگی به شهریه را به حداقل ممکن برسانیم تصریح کرد: انشاءالله با برنامه‌های وسیعی که در شرف انجام است خواهیم توانست این وابستگی به شهریه را به ۴۰ درصد برسانیم و البته در این راه یاری همه کارکنان، اساتید و دانشجویان را می‌طلبیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از اساتید بعضی از رشته‌هایی که کمتر دانشجو دارند خواست تا این تهدید را به فرصت تبدیل کنند و بیشترین وقت خود را در تحقیق و پژوهش کاربردی بگذرانند .

این استاد دانشگاه ادامه داد: رویکرد و سیاست کلی دانشگاه حرکت به سمت امور پژوهشی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از روسای دانشکده‌ها خواست تا در جذب اساتید مورد نیاز رشته‌ها بکوشند و بدنبال رشته‌هایی باشند که در جامعه هنوز با اقبال خوبی روبروست.

بدیعی، جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود را در پژوهش و آموزش در استان سمنان ویژه دانست و گفت: وقتی نام بزرگ‌ترین واحد دانشگاهی استان سمنان بر روی این دانشگاه است باید حرکت آن هم با این نام سنخیت کامل داشته باشد که الحمدلله تاکنون در همه امور چنین نیز بوده و از این به بعد هم با کیفی‌سازی بیش از پیش آموزش و پژوهش مطمئنا بهتر نیز خواهد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب