10:40:12 - سه شنبه 12 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حضور روحانیون در مدارس سبب جذب دانش‌آموزان به مسائل مذهبی و اعتقادی می‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان، مدارس امين را از امتيازات آموزش و پرورش ارزیابی کرد و با اذعان به اینکه حضور روحانیون در مدارس سبب جذب دانش‌آموزان به مسائل مذهبی و اعتقادی می‌شود،گفت: مدارس امین در تربيت اخلاقي دانش‌آموزان نقش بسیار موثری دارد.

آيت الله شاهچراغي در گردهمايي مديران و روحانيون مدارس طرح امين افزود: آموزش و پرورش محل تعليم و تربيت است و مدارس امين در تربيت ديني و اخلاقي مناسب دانش‌آموزان تأثير بسزايي دارد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با بيان اينکه حضور مبلغان در مدارس، بهترين روش براي آشنايي هر چه بيشتر دانش‌آموزان با مسائل ديني و مذهبي است، گفت: استفاده از مبلغان آگاه در مدارس سبب جذب دانش آموزان به دين مبين اسلام به عنوان کاملترين دين خدا است.

استاندار سمنان با اشاره به الگوگيري دانش‌آموزان از معلمان عنوان کرد: روحانيون و مشاوران مذهبي بايد در زبان و عمل طوري رفتار کنند تا الگويي مناسب براي دانش آموزان باشند.

محمدرضا خباز در گردهمايي مديران و روحانيون مدارس طرح امين با اشاره به نقش حساس و مهم معلمي افزود: نقش معلم در هدايت انسان‌ها بسيار موثر است و تنها راه هدايت جامعه به صورت کلي از دوران ابتدايي و مدرسه بايد شروع شود.

وي با تاکيد به حضور دانش آموزان در محيط‌هاي مختلف اجتماعي اظهار کرد: بايد دانش‌آموزان را در مساجد، مدارس و محيط‌هاي ديگر اجتماعي با شخصيت‌هاي روحاني و مذهبي مأنوس کنيم و اين انس و الفت باعث مي‌شود در روحيه و ايجاد شخصيت آن‌ها موثر باشد.

خباز در پايان ضمن تقدير از همکاري مطلوب آموزش و پرورش و حوزه‌هاي علميه خاطرنشان کرد: اين دو حوزه بايد به گونه اي برنامه ريزي کنند تا در هر مدرسه شاهد حضور يک روحاني آشنا به امور جوانان و دانش آموزان باشیم.

رئيس حوزه‌هاي علميه استان سمنان نیز از کسب رتبه اول این استان در جذب و تعداد روحانيون مدارس امين نسبت به جمعيت در کل کشور خبر داد.

 حجت الاسلام مهدي نژاد با اشاره به اينکه مدارس امين يکي از طرح‌هاي موفق آموزشی در کشور است گفت: در اين طرح روحاني طي هفته به صورت مداوم در مدرسه حضور داشته و با ارائه مشاوره‌ها ، پاسخگويي به سوالات و ترويج و تبليغ مسائل ديني در هدايت دانش آموزان در مسير معنوي فعاليتمي‌کند.

وي تصريح کرد: فعاليت مبلغان در مدارس بايد به گونه‌اي باشد که سبب جذب و تشويق هر چه بيشتر دانش آموزان به فعاليت‌هاي مختلف ديني شود.

 رئيس حوزه علميه استان سمنان در پايان با اشاره به کسب عنوان برتر استان در جذب روحانيون مدارس نسبت به جمعيت گفت: با رايزني‌هاي انجام شده اين استان فراتر از سهم اختصاصي خود از وجود مشاوران و مبلغان طرح امين در مراکز آموزشي بهره می‌برد و اين مهم به واسطه‌ي همکاري بسيار مطلوب حوزه با آموزش و پرورش محقق شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب