18:35:42 - یکشنبه 10 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگیری 3 شکارچی به همراه دو لاشه قوچ و میش وحشی در مهدیشهر
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر از دستگیری 3 نفر از متخلفین شکار و صید توسط مأمورین اجرایی حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر خبر داد.

به گزارش  سمنان لاین ، عباس زارع در تشریح این خبر گفت: محیط‌بانان منطقه در حین گشت و کنترل مناطق صدای شلیک سه تیر را می‌شنوند و با گشت و کنترل بیشتر و دوربین کشی متوجه حضور 2 نفر در ارتفاعات منطقه می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین مامورین در حین گشت‌زنی متوجه حضور یک خودروی پراید در منطقه شده و مشاهده می‌کنند دو نفر شکارچی متخلف با داشتن اسلحه و تجهیزات و لاشه شکار خود را به خودرو رسانده و سوار شده و به حرکت در می آیند. در ادامه مامورین در سر راه خودرو قرار گرفته و پس از توقف خودرو و رویت اسلحه و لاشه شکار، از شکارچیان درخواست جواز حمل اسلحه را کرده که با ممانعت سرنشینان خودرو مواجه می‌شوند

وی افزود: با توجه به مشهود بودن آلات و ادوات جرم و اصرار مامورین اجرایی، متخلفین خود را تسلیم و به تیراندازی و شکار یک راس قوچ و یک راس میش اقرار می‌کنند.

زارع ادامه داد: از متخلفین لاشه یک راس قوچ و لاشه یک راس میش وحشی ، تعداد یک قبضه اسلحه 270 (که هیچ کدام از متهمین صاحب اصلی آن نبوده) و تعدادی تیر فشنگ، و ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه متخلفین در اختیار مراجع قضایی استان قرار گرفتند، یادآور شد: ضرر و زیان وارده به محیط زیست از بابت شکار هر راس قوچ و میش وفق مقررات یکصد میلیون ریال تعیین شده که به این رقم جرایم مجازات‌های حمل سلاح غیر مجاز نیز افزوده خواهد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب