18:58:00 - شنبه 9 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه مبادلات تجاری دو استان سمنان و کربلا
کانال تلگرام سمنان لاین

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معاون و کشاورزی این سمنان و سرکنسول ایران در کربلای معلا خواستار توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی بین این دو استان شدند.

به گزارش سمنان لاین ، نشست مشترک رئیس اتاق بازرگانی سمنان با سرکنسول ایران در کربلا، امروز در تالار اجتماعات این اتاق برگزار و بر ضرورت توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی بین این دو منطقه تاکید شد.
علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان در این نشست توانمندی های واحدهای صنعتی استان را که در تولید کالاهایی که مزیت صادرات به عراق را داشته باشد، مثبت ارزیابی کرد.
وی افزود : صادرات کالا از استان سمنان به کشور عراق نهادینه شده و صادرکنندگان استان سمنان صادرات به این کشور را به عنوان بازار هدف خود انتخاب کردند. 
وی عمده مشکلات صادرکنندگان استان سمنان را نقل و انتقالات مالی عنوان و اضافه کرد : اتاق بازرگانی سمنان آمادگی اعزام هیات تجاری متشکل از صادرکنندگان استان را به شهر مقدس کربلا دارد تا صادرکنندگان شرایط بازار و میزان بیشتر مشارکت و حضور در این بازار را تجربه کنند. 
جمعه ای صنعت گردشگری در کربلا را پویا و پیشرو دانست و گفت : با عنایت به وجود آستان مقدس حضرت یحیی برادر امام رضا (ع) در سمنان باید شرایطی در کنسولگری کربلا فراهم شود تا زوار عراقی استان سمنان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند. 
میرمسعود حسینیان سر کنسول ایران در کربلا معلی حضور و مشارکت در نمایشگاه های تجاری در کربلا را بسیار اثر گذار ارزیابی گرد و گفت : شرایط سرمایه گذاری ایرانیان در خصوص ثبت شرکت های تولیدی در عراق مهیا می باشد. 
وی حضور شرکت ها ، کالاها و برندهای ایرانی را در بازار کربلا بسیار مثبت اعلام و اضافه کرد : علاوه بر کربلا شرایط سرمایه گذاری در استان حله عراق نیز فراهم شده است.
در این نشست توسعه مناسبات اقتصادی فی مابین دو کشور ایران و عراق مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب