18:59:01 - شنبه 9 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: چرخ فعالیتهای اقتصادی کشور بر دوش قشر کارگر می چرخد
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان با اشاره به اهمیت نقش قشر کارگر در موفقیتهای مختلف کشور ، گفت : چرخ فعالیتهای اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی کشور بر دوش کارگران می چرخد.

 محمدرضا خباز عصر شنبه در نشست با اعضای خانه کارگر استان سمنان افزود: کارگران نقش حیاتی و موثر در عرصه های مختلف دارند و نگاه به قشر کارگر در کشور نگاه اعتقادی است.
وی کارگران را مایه حیات جامعه دانست و اظهار داشت : این قشر نقش خون در رگان بدن را برای جامعه دارند و حیات جامعه و فعالیتهای مختلف به این قشر وابسته است.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) فقط دست حضرت زهرا(س) و دست کارگر را بوسیدند، تصریح کرد : این امر نشاندهنده جایگاه و نقش خاصی است که پیامبر(ص) برای مقام کارگر قائل بودند.
وی با اشاره به وجود حدود 24 هزار کارگر در بیش از دو هزار واحد صنعتی ،معدنی و کشاورزی استان سمنان، افزود: خواسته های قشر کارگری بلندپروازانه و ایده آل نیست و به جاست.
خباز با تاکید بر این که سال 94 سخت ترین سال از نظر شرایط اقتصادی برای کشور بود و بیشترین فشارها پس از سال های انقلاب به کشور تحمیل شد، ادامه داد : شرایط کشور حتی از دوران جنگ تحمیلی هم سخت تر بود.
وی ادامه داد: کشور در دوران دفاع مقدس حدود هشت میلیارد دلار درآمد داشت که حدود نیمی از آن برای جنگ هزینه و با باقی آن درآمد، کشور مدیریت می شد که کار سختی بود.
وی تاکید کرد: شرایط اقتصادی سال 94 هم برای دولت و هم برای قشر کارگر کشور دشوار بود و بر هر دو فشار وارد شد.
خباز یادآور شد: همه می دانیم که در شرایط اقتصادی نیز پایین ترین قشر جامعه متحمل بیشترین فشارها می شود، ولی شرایط کشور با تلاش دولت تدبیر و امید بهتر خواهد شد.
استاندار در خصوص اشاره اعضای خانه کارگر به مساله کشوری ادغام بخش بهداشت و درمان تامین اجتماعی در خانه های بهداشت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از نمایندگان این قشر خواست، نگرانی ها و موارد مدنظرشان را درباره این امر به وی منعکس کنند تا به مسئولان کشور منتقل شود.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: با توجه به دستاوردهای اجرای طرح تحول نظام سلامت از سوی وزارت بهداشت دولت یازدهم، تلاش این وزارتخانه همواره قدم برداشتن به سوی بهبود ارایه خدمات بهداشتی و درمانی است.
استاندار سمنان در این خصوص، دستور داد: مسائل و مشکلات درمانی کارگران این استان، در کارگروه سلامت استان سمنان مطرح و بررسی شود.
اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، حبیب الله کارگر دبیر اجرایی و اعضای خانه کارگر استان سمنان در این نشست حضور داشتند و به بیان مشکلات این قشر پرداختند.
در استان سمنان 119 تشکل کارگری و کارفرمایی و 50 انجمن صنفی کارگری فعالیت دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب