14:46:17 - جمعه 8 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به بهانه ی اظهارات نماینده تهران در خصوص شرکت فروسیلیس ؛ چشمان تیزبین جناب محجوب
کانال تلگرام سمنان لاین

ارسال شده توسط داود سمنانی ، یکی از مخاطبین فرهیخته سمنان لاین

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جناب آقای دکتر محجوب نماینده نجیب و محجوب تهران در مجلس شورای اسلامی که افتخار چندین دوره نمایندگی را در کارنامه خود دارند طی بازدیدی که از کارخانه ی فروسیلیس سمنان داشتند  به نکته جالب  اشاره نمودندو گفتند شهادت می دهم در بازدیدی که از شرکت فروسیلیس  داشتم هیچ گونه آلایندگی و آلودگی را مشاهده نکردم مسئولین این شرکت به من توصیه کردند که از ماسک استفاده کنم ولی حقیقتاً هوایی کارخانه را بسیار سالم دیدم و دلیلی برای استفاده از ماسک ندیدم همچنین هیچ اثری از وجود گردو غبار روی برگ درختان و زمین های اطراف این شرکت مشاهده نکردم و برای من جالب توجه بود که چگونه سخن از آلایندگی  می شود .

 

 جناب آقای دکتر  محجوب که برای ما همواره قابل احترام هستید ؛

به نظر می آید دوران  سنجش میزان آلودگی هوا و آلودگی صنعت با استفاده از چشم غیرمسلح و حتی چشم مسلح نیز گذشته است چه بسا آلودگی های متعددی که به جهت  ابعاد بسیار کوچک قابلیت دیده شدن  توسط چشم انسان را ندارند. چنانچه  ذرات معلق در هوا   در ابعاد میکرون باشند قوی ترین چشم ها نیز قادر به دیدن آنها نیستند لذا اینکه در زمین های اطراف یک واحد تولیدی اثری از آلودگی وجود ندارد نمی توانددلیلی محکم و مستدل براین موضوع باشد  که آن  صنعت ویا  شرکت آلودگی ندارند.

 

 به نظر می رسد مراجع ذیصلاح دیگری با استفاده از ابزارهای پیشرفته و فناوری های بهتری لازم است تا در مورده آلایندگی یاعدم  آلایندگی یک  صنعت سخن بگویند .بهتر است در مورد صنعتی که اینچنین مورد حساسیت مردم واقع شده است با نگاهی ویژه و استفاده از ابزارهای خاص و همچنین روش ها و فناوری های مناسب تری به اظهار نظر پرداخت .

 

همانگونه که استاندار محترم سمنان جناب آقای دکتر خبازفرمودند به نظر می رسد مراجع ذیربط سازمان حفاظت محیط زیست  استان و دانشگاه علوم پزشکی سمنان قادر خواهند بود در این مورد اظهارنظر کنند.

 

 بسیار خوشحالیم که جناب آقای محجوب از واحد های تولیدی در منطقه ای خارج از حوزه استحفاظی خود  بازدید مینمایند.جناب آقای محجوب شما را همواره به نجابت شناخته ایم و از شما ممنونم که لطف میکنید به دیار نجابت و اخلاق قدم میگذارید  اما به نظر می رسد اظهار نظر در مورد موضوعی که که دغدغه سمنان و جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفری آن است صرفاً با نگاه کردن به من زمین های اطراف و اطمینان از عدم وجود  گردوغبار و استنتاج عدم آلودگی به چیزی فراتر از نگاه و چشم  نیاز دارد .

 

امید آنکه با توجه ویژه استاندار محترم و فرهیخته سمنان و همچنین با  تشریک مساعی مدیران محترم شرکت فروسیلیس  و مردم نجیب و خونگرم سمنان هرچه سریعتر آلایندگی این صنعت رخت بربندد و رفع دغدغه های مردم  نجیب و شکیبای  شهرسمنان را شاهد  باشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب