14:29:19 - جمعه 8 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه شاهرود:شهادت شیخ نمر مدعیان حقوق بشر را رسوا کرد
کانال تلگرام سمنان لاین

امام جمعه شاهرود گفت:شهادت شیخ نمر سیاست یک بام و دو هوای مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر را برای آزاد اندیشان جهان نمایان کرد و خون این شهید به زودی گریبان گیر آل سعود و ظالمان خواهد شد.

به گزارش سمنان لاین به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمود ترابی شاهرودی در خطبه های نماز جمعه این هفته در حسینیه اعظم قلعه شاهرود افزود: این عالم بزگوار شیعه نه تشکیلات سری و نظامی داشت ونه قصد براندازی حکومتی ،بلکه تنها به امر به معروف و نهی ازمنکر می پرداخت .
وی تصریح کرد: براساس هیچ فقه و قاعده و قانونی چنین فردی را نمی توان با این وضع فجیع به شهادت رساند واز تحویل جنازه به خانواده اش نیز جلوگیر ی کرد .
خطیب جمعه شاهرود با اشاره به اینکه در دنیا حوادث سنگین تروریستی به وقوع پیوسته است که در هیچ یک از این اقدامات شیعیان دخالتی نداشته اند ، خاطر نشان کرد: در 12 سال گذشته بیش از یک میلیون نفر شیعه در دنیا به بهانه های مختلف به شهادت رسیده اند.
وی با بیان اینکه حمله به سفارت عربستان ،توسط برخی عوامل خارجی و حامیان استکبار برنامه ریزی شده بود ، ادامه داد: این فضاسازی جهانی و قطع ارتباط چند کشور با ایران برای فرار به جلو و ایجاد اختلاف و شکاف در بین مسلمانان جهان است .
حجت الاسلام ترابی حادثه کشتار فجیع منا در عربستان سعودی و توجیه آن توسط برخی کشورهای به ظاهر مسلمان را جنایتی علیه تضییع حقوق بشر دانست .
امام جمعه شاهرود گفت: سالانه بیش از یک میلیارد دلار به مجموعه های اسرائیلی در فلسطین برای ایجاد شهرکهای صهیونیسم نشین و به مخاطره انداختن آسایش مسلمانان فلسطینی در سرزمینهای اشغالی توسط آمریکا هزینه می شود .
ترابی افزود: آمریکا برای حفظ امنیت منافع خود و دست یابی بیشتر به پول های نفتی در کشتار مردم و انجام جنایات فجیع غیر انسانی از هیچ اقدامی در سراسر دنیا فرو گذار نیست. 
وی بابیان اینکه تیتر نخست امروز بسیاری از خبرگزاری های مهم دنیا ‘عربستان هماورد ایران نیست ‘ بوده است ، ادامه داد: اقدام چند کشور خیلی کوچک در قطع ارتباطات دیپلماتیک باایران اسلامی اقدامی غیر اصولی و غیر منطقی است.
امام جمعه شاهرود به آغاز نهضت امام راحل در سال 1342 و بنیانگذاری مقاومت و بیداری در جهان، گفت:در آن زمان که کشور ما با دست خالی در برابر آمریکا و ایادیش ایستاد امام خمینی (ره) در بیاناتشان فرموده بودند ‘ما آمریکا را زیر پا خواهیم گذاشت’. 
وی در بخش دیگری از سخنانش به روزنامه ها و وبلاگ نویسان ستون پنجم دشمن در داخل و خارج کشور هشدار داد و گفت: تدابیر به موقع رهبری و بیداری و هوشیاری مردم ،آنان را در پیگیری خواسته های شوم خود ناکام خواهد کرد.
وی عیب پوشی و جلوگیری از غیبت را برای مومنان از خصایص نیکوی مورد رضای الهی برشمرد و تاکید کرد: هرگز نباید برای رسیدن به پست و مقام و جایگاهی در دنیا آبروی فردی را مخدوش کرد.
ترابی اضافه کرد : هیچ فرد مسلمان باخدایی هرگز نباید با دروغ ،تهمت ناروا و توهین موجب و پله ترقی اشخاص شودکه از درگاه الهی رانده خواهد شد.
خطیب جمعه شاهرود با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع ائمه جمعه کشور مبنی بر اینکه نماز جمعه هر شهر قلب تپنده فرهنگی آن شهر است ،گفت: هدایتگری سیاسی و فرهنگی هر شهر با تبین ،جهت دهی و ارتقای آن باید در نماز جمعه اتفاق بیافتد.
ترابی نماز جمعه را قرار گاه مقابله فرهنگی با هجمه های مختلف دشمنان دانست و افزود: تمامی حرکات و مجامع کوچک و بزرگ در سطح شهرستان با بیانات رهبری هماهنگ و دارای انسجام ویژه باشد تا تاثیر موج گونه داشته باشد. 
وی پویش مردمی برای ارتباط بیشتر و کمک به مدافعان حرم و رزمندگان اسلام در یمن ،بحرین و سوریه را برای پیوند بیشتر با رزمندگان اسلام موثر ذکر کرد که تاثیرات فراوان معنوی در فرد و خانواده ها دارد.
حجت الاسلام ترابی با تقدیر از خانواده های معظم شهدا و با بیان اینکه تمام عزت و بزرگی نظام اسلامی را مدیون خون شهدا هستیم اضافه کرد:پیکر مادر سه شهید ‘بیدگلی’ امروز در شاهرو د تشییع شد که مراسم یاد بود این بانوی مکرمه در مسجد ابوالفضل بین النهر شاهرود امروز عصر برگزار خواهد شد .
پس از اقامه نماز دشمن شکن جمعه ، نمازگزاران شاهرودی راهپیمایی محکومیت جنایات آل سعود و شهادت شیخ نمررا از مصلای نماز جمعه تا میدان جمهموری اسلامی این شهر با باشکوه فراوان برگزار کردند. 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب