8:29:09 - چهار شنبه 6 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار ؛ سمنان یکی از گزینه های استقرار مرکز سرور سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان با اشاره به پایدار بودن شرایط این استان در مسایل مختلف، گفت: سمنان می تواند استان میزبان تاسیساتی مانند انبار، مرکز سرور و … نهادهای کشوری باشد.

به گزارش سمنان لاین محمدرضا خباز  در نشست کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان سمنان افزود : سمنان استانی با شرایط پایدار نسبت به زلزله و امنیت قابل توجه است و می تواند میزبان تاسیسات سازمانها و نهادهای کشور مانند مرکز سرور، انبار و … باشد.
وی اظهار داشت: سمنان در حال حاضر یکی از گزینه های استقرار مرکز سرور سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.
خباز تاکید کرد : دستگاه های اجرایی استان سمنان به همین منظور با وزارتخانه و سازمان های مرکزی خود در تهران مکاتبه کنند، زیرا میزبانی از مراکز تاسیساتی نهادهای کشوری، به توسعه و مطرح شدن استان کمک می کند.
وی با اشاره به برنامه ریزی دستگاه های مرتبط با امنیت راه ها برای ایجاد مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی در استان، گفت: در ارایه مجوزهای ساخت به سرمایه گذاران باید ضمانت اجرایی در مصوبات وجود داشته باشد.
استاندار سمنان ادامه داد: از یک سو باید فرآیند واگذاری و مجوزهای لازم برای فعالیت سرمایه گذاران در احداث مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی در استان تسهیل و تسریع شود و از سویی نیز باید راه های سوء استفاده از این مجوزها گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: به صورتی که اگر در احداث و بهره برداری از یک مجتمع خدماتی رفاهی، نسبت به زمانبندی تعیین شده، توقف و کندی وجود داشت، شرایط خلع ید از سرمایه گذار در مجوزهای واگذار شده لحاظ شود.
در این نشست تصویب جانمایی و ارایه مجوز احداث مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی ارایه شده از سوی اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، تغییرکاربری، تعیین کاربری، جانمایی، اجازه تاسیس برخی واحدها با توجه به نیازشان به آب و … با حضور استاندار و مسئولان دستگاه های مرتبط بررسی و مصوب شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب