18:12:29 - سه شنبه 5 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محجوب پس از بازدید ازشرکت فروسیلیس سمنان ؛ هیچ اثری از وجود گرد و غبار و … بر روی شاخ و برگ های درختان پیدا نکردم!!!
کانال تلگرام سمنان لاین

 دبیرکل خانه کارگر کشور گفت : متاسفانه وجود برخی واحدهای آلاینده در پایتخت بسیار زیان بار تر از شرکت فروسیلیس ایران است که امروز همین واحدها ، هوای تهران را به مرز بحرانی رسانده اند.

 
 

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایرنا، علیرضا محجوب شامگاه روز سه شنبه در دیدار با استاندار سمنان پس از بازدید از تعدادی از واحدهای تولیدی از جمله شرکت فروسیلیس سمنان افزود : شهادت می دهم در بازدید که عصر امروز از شرکت فروسیلیس سمنان داشتم هیچ گونه آلایندگی و آلودگی در این شرکت مشاهده نکردم.
وی اظهار داشت : مسئولان این شرکت به بنده توصیه کردند که از ماسک استفاده کنم ولی حقیقتا هوای کارخانه را بسیار سالم دیدم و دلیلی برای استفاده از ماسک ندیدم.
دبیرکل خانه کارگر کشور گفت: همچنین هیچ اثری از وجود گرد و غبار و … بر روی شاخ و برگ های درختان یا زمین های اطراف شرکت مشاهده نکردم و برای من جالب توجه بود که چگونه صحبت از آلایندگی آن مطرح می شود.
محجوب گفت : مسئولان این کارخانه هم اعلام کردند که این شرکت مجهز به سیستم کنترل غبار بوده و افتخار داریم که با فروش این غبار ها که طی فرآیندی به کیسه های مخصوص منتقل و به فروش می رسد در آمد زایی خوبی را برای شرکت ایجاد کرده است.
وی، با اشاره به درخواست مسئولان شرکت فروسیلیس مبنی بر پیگیری برای صدور مجوز طرح توسعه هم گفت: باید با بررسی علمی و دریافت نظرات مشاوران و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی در حمایت از این واحد تولیدی تلاش کرد.
استاندار سمنان در این دیدار گفت: متاسفانه در حال حاضر در ذهن مردم این گونه القاء شده که این شرکت سرطان زا است. 
وی اظهار داشت : به دانشگاه علوم پزشکی سمنان ماموریت دادم تا به صورت علمی موضوع را بررسی و با مستندات و مدارک لازم در خصوص سرطان زا بودن یا نبودن این شرکت به مردم و مسئولان به صورت شفاف اطلاع رسانی کنند.
وی ادامه داد : اگر بر فرض محال این شرکت سرطان زا بود، نباید آن را تعطیل کنیم و باید راهکاری برای جلوگیری از این موضوع ارائه و تدبیر شود.
استاندار سمنان دانشگاه علوم پزشکی سمنان را مرجع اظهار نظر در این خصوص اعلام کرد و گفت : اداره کل محیط زیست استان سمنان مرجع اظهارنظر در خصوص آلاینده بودن یا نبودن این شرکت است و آلاینده بودن تا سرطان زا بودن دو مقوله متفاوت است و نباید تلفیق شوند.
کارخانه فروسیلیس ایران از سال 1374 در زمینی به مساحت 50 هکتار در شهر صنعتی سمنان آغاز به کار کرد و محصولات این واحد شامل فروسیلیسیم و فروسیلیسیم منیزیم است و پودر میکروسیلیکا نیز به عنوان محصول جانبی این کارخانه محسوب می شود.
این واحد تولیدی با بهره گیری از کوره قوس الکتریکی ساخت مانسمان دماگ آلمان و با ظرفیت تولید روزانه 85 تن و سالانه 25 هزار تن ذوب و مرغوب ترین نوع فروسیلیسیم 75 درصد را تولید می کند.
فروسیلیس ایران در سمنان به طور مستقیم برای حدود 400 نفر و به طور غیرمستقیم برای حدود چهار هزار نفر اشتغالزایی دارد.
کارخانه فروسیلیس ایران صادرکننده نمونه سال 1389 کشور به برخی کشورهای اروپایی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس صادرات دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب