7:43:34 - سه شنبه 5 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حمل سنگ آهن بزودی توسط بخش خصوصی از ایستگاه آبگرم سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیر کل راه آهن شمالشرق (1) گفت:با نهایی شدن امکان سنجی حمل بار از ایستگاه آبگرم توسط بخش خصوصی ، بزودی حمل سنگ آهن از این ایستگاه آغاز می شود.

 

حمید درباغ عنبران افزود: در نشست مشترکی با مشتری حمل بار سنگ آهن ، بنا شد اقداماتی برای حمل بار به ایستگاه آبگرم از سوی راه آهن شمال شرق انجام شود.

در باغ عتبران ؛ تعریض جاده از معدن تا ایستگاه راه آهن،آماده سازی خطوط ریلی، تسطیح ، خاکریزی و تعیین مکانی برای دپو و استقرار نیروها را از جمله اقدمات برشمرد و گفت : بزودی کار حمل بار سنگ آهن با عیار 60 درصد از این ایستگاه آغاز می شود.

وی افزود: پیش بینی می شود در مرحله اول هفته ای سه تا چهار هزار تن سنگ آهن جهت صادرات از این ایستگاه توسط واگن های ویژه حمل سنگ آهن بارگیری و حمل شود.

مدیر کل راه آهن شمالشرق (1) در خصوص تخفیف های حمل بار توسط ریل گفت:حسب تاکید مسئولین کشور و راه آهن و نیز بر اساس تخفیفات حمل بار توسط راه آهن در حمل بار داخلی و با توجه به نوع تفاهم نامه و میزان بار حمل شده به مشتریان از 5 تا 25 درصد در حق دسترسی، تخفیف اعمال می شود.

وی با اشاره به مسافرت های نوروزی گفت: برای رفاه حال مسافران امکانات موجود برای خدمت رسانی مناسب در فصل سرما و پیش بینی نیازهای ضروری و ارتقاء سطح و افزایش میزان امکانات تردد مسافرین و زائران حرم مطهر رضوی (ع ) در ایام نوروز بررسی شده است.

درباغ عنبران گفت: اداره کل راه آهن شمالشرق(1) با دارا بودن 1080کیلومتر از خطوط محور دو خطه تهران –مشهد وبه دلیل قرار گرفتن در مرکز این محور تامین کننده امکانات ویژه برای تردد قطارهای مسافری در فصول مختلف سال میباشد.

وی افزود: تکمیل ، بهره برداری وتجهیز پروژه های گسترده رفاهی همچون سالن های مسافری ، نماز خانه و سرویسهای بهداشتی ،معابر و زیرگذرهای دارای پله برقی و بالابر در آینده بسیار نزدیک در تامین رضایت خاطر مسافرین و زائرین بارگاه ملکوتی امام هشتم موثر خواهد بود.

وی همچنین یاد آور شد: با برگزاری نشست های مستمر در مرکز اداره کل باحضور مسئولین ادارات و واحدها برای خدمات رسانی مطلوب به مسافرین و زائرین ، حفظ ایمنی و آسایش سفر در ایام نوروز95 ،نظارت بر دفاتر فروش بلیط قطارها،افزایش دپوهای تعمیراتی خط و علائم الکتریکی ،افزایش دپوهای تامین نیروی انسانی سیر و حرکت تعمیر و مرمت و نظافت سرویس های بهداشتی ایستگاهها پیش بینی ها و اقدامات لازم را مد نظر قرار خواهد داد .

مدیر کل راه آهن شمالشرق (1) افزایش دانش تخصصی ، اجرایی، آماده سازی و توانمندسازی پرسنل و واحدهای اداری و فنی برای حضور مؤثر در عرصه صنعت حمل و نقل ریلی را از جمله اقدامات این مرکز خواند و گفت: در این خصوص 4404 نفر ساعت دوره آموزشی شامل ،کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد، دفاع سایبری و آشنایی با فرقه های جدید، بازآموزی پست بازدید و آلات ناقله، توجیهی راهبران جرثقیل ریلی و آموزش سیار نیروهای سیر و حرکت و ناوگان در آذر ماه برگزار گردید.

وی گفت: کارگاه آموزشی دوره پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر ویژه والدین و فرزندان دانش آموز با هدف آشنایی با تعریف انواع مواد، اختلالات حاصله و عوارض سوء مصرف مواد مخدر، آشنایی با عوامل زمینه ساز مصرف مواد و روش های پیشگیری و کاهش آسیب سوء مصرف مواد مخدر از آموزش های است که به طور مستمر تا پایان سال ادامه خواهد یافت. 

از مجموع 926 کیلومتر خط آهن مسیر تهران به مشهد 58درصد از کل مسیر به طول 540 کیلومتر به صورت دو خطه در حوزه استحفاظی اداره کل راه آهن شمال شرق 1 واقع شده است.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب