18:39:35 - دوشنبه 4 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ظهور “سید یمانی” دروغین در برخی استان ‌های کشور!
کانال تلگرام سمنان لاین

دادستان کل کشور با بیان اینکه “فردی به نام سید یمانی مشکلاتی را در برخی استانهای ما ایجاد کرده است” ، گفت: این فرد ادعای ارتباط مستقیم با امام زمان را دارد و در شهر بصره عراق وی ۵۰۰ مرید پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در بیست و سومین نشست ائمه جمعه سراسر کشور افزود:این یکی از انحرافات فکری است که باید مورد واکاوی قرار گیرد. این گروه با اعتقادات و بدعت‌هایی که گذاشتند جوانان کم اطلاع ما از جریا ن مهدویت را به خود جلب کردند.

وی در ادامه برخورد قضایی با جریانات فکری را ضروری دانست و گفت: برخورد قضایی با جریانات فکری کافی نیست بلکه باید اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه‌ای صورت گیرد. در حوزه‌های فکری، نحله‌های مختلفی وجود دارد که باید طلاب نسبت به آنها هوشیار بوده و بتوانند عکس‌العمل‌های لازمی را داشته باشند.

دادستان کل کشور اضافه کرد: نمی‌توانیم د رجامعه اجازه دهیم بدعت‌گذاری و تحریف در دین رواج پیدا کند اما اقدمات فرهنگی نیز برای شناختن جریانات فکری صورت گیرد.

رئیسی تصریح کرد: در سازمان روحانیت جرائم یک درصد است و امروز این نهاد و مجموعه جزو پاکترین مجموعه‌های نظام است اما از باب اینکه پاک و پاک کننده نسبت به لایه‌های نظام است، یک درصد جرم هم باید برای ما زیاد تلقی شود و مجموعه روحانیت باید به این نکته توجه داشته باشد.

وی میزان جرم و جنایت در کشور را زیبنده آرمان‌شهر اسلامی و نظام مبتنی بر اخلاق و معنویت که خواهان برقراری عدالت ندانست و خاطرنشان کرد:‌ امروز نارسایی‌هایی در سیستم بانکی وجود دارد که باید تلاش کرد تا از ستاد بانکی و مالی پیشگیری‌های لازم به عمل آید. باید به سمت کاهش پرونده‌های قضایی سوق پیدا کنیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب