10:52:29 - یکشنبه 3 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان تا پیش از پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل پیشین حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان سمنان گفت: فاز نخست پارک موزه بزرگ سمنان تا پیش از پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش سمنان لاین،سرهنگ فریدون پهلوانی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان سمنان با اعلام این خبر، اظهار کرد: روند اجرایی پروژه بزرگ پارک‌موزه دفاع‌مقدس استان سمنان در حال اجرا است.

وی،با بیان اینکه کار موزه‌آرایی این پارک‌موزه از سال 95 آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: زمینه برای ورود هنرمندان به میدان و تولید آثار فاخر هنری درخور در این مجموعه فراهم شده است.

سرهنگ پهلوانی،از پیشرفت بیش از 95 درصدی فرهنگسرای دفاع مقدس سمنان خبر داد و افزود: در حال حاضر اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان سمنان در این فرهنگسرا مستقر شده است.

وی،از آغاز عملیات اجرایی، ایجاد فضای سبز پارک موزه خبر داد و گفت: در همین ارتباط بالغ بر 16 هزار اصله درخت و گیاه سنتی در مجموعه پارک موزه کشت شده است.

مدیرکل پیشین حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان،با بیان اینکه تاکنون 45 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در این اداره کل منتشر شده است، خاطرنشان کرد: طی سال‌جاری 17 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در سطح استان منتشر شده است. ضمن اینکه 20 عنوان کتاب نیز آماده چاپ است.

وی،از جمع‌آوری بیش از 5 هزار برگ سند دوران دفاع مقد خبر داد و افزود: علاوه بر این بالغ بر 120 هزار قطعه عکس مربوط به دوران دفاع مقدس نیز جمع‌آوری و آرشیو شده است.

مدیرکل پیشین حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان از راه‌اندازی کتابخانه تخصصی دفاع مقدس در این استان خبر داد و گفت: علاوه بر این بالغ بر 9 هزار جلد کتاب با موضوع دفاع مقدس نیز در بین کتابخانه‌های سطح استان توزیع شده است.

در این آیین ضمن تجلیل از خدمات سرهنگ پهلوانی، سرهنگ محمدحسن سلامی به عنوان مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان سمنان معرفی شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب