18:37:53 - شنبه 2 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: گزینش نقش مهمی در اصلاح امور اداری کشور دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان گفت : گزینش نقش مهمی در اصلاح امور اداری و جذب نیروی انسانی مناسب دارد.

محمدرضا خباز روز شنبه در گردهمایی گزینشگران استان سمنان در استانداری افزود : گزینش باید اصلاحگرایانه و هدایتگرایانه باشد به طوری که داوطلب اگر اشکالی در خود دید، آن را برطرف کند.
وی با تاکید بر اینکه گزینش یکی از راه های اعتماد مدیران به نیروهای استخدامی است، تصریح کرد : نیت از گزینش باید جلوگیری از انحراف و تخلف و کمک به اصلاح افراد باشد.
خباز با اشاره به فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در تشکیل گزینش برای نیروهای استخدامی در سال 1361، افزود: امام راحل در این فرمان بر تنگ نظر نبودن، تندخو، مسامحه کار و سهل انگار نبودن گزینشگران تاکید کردند و تمام شرایط مورد نیاز یک گزینشگر را رهنمون دادند.
وی یادآور شد : فرمان امام راحل باعث آغاز شکل جدیدی از گزینش در کشور شد و با این فرمان، جلوی انحراف گذشته گرفته شد.
وی گفت : امام خمینی(ره) در این فرمان به حال فعلی افراد تاکید کردند و که منظور این است اگر فردی در گذشته خطایی داشته و ثابت شده که توبه و اصلاح کرده است، باید اصلاح وی پذیرفته شود.
استاندار سمنان افزود: نگاه به داوطلبان در گزینش باید هدایتگرانه باشد و تا جای ممکن با استفاده از اخلاق اسلامی، به اصلاح فرد منجر شود.
اسدالله وطنی دبیر و حجت الاسلام لطف الله ثقفی معاون نظارت و ارزشیابی هیات عالی گزینش کشور در این گردهمایی به ارایه برخی رهنمونها برای گزینشگران استان سمنان پرداختند.
80 گزینشگر در هفت هسته گزینش دستگاه های اجرایی استان سمنان فعالیت دارند.
در کشور نیز حدود 400 هسته و هیات گزینش با شش هزار گزینشگر وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب