8:13:38 - شنبه 2 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار تاکید کرد : نامزدهای انتخابات قولهای بی اساس و وعده های غیرعملی ندهند
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان گفت : اعتمادسازی دولت تدبیر و امید باعث ایجاد نشاط عمومی در فرآیند ثبت نام برای انتخابات شده است.

 

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایرنامحمدرضا خباز با اشاره به اینکه افرادی که نامزد می شوند از نخبگان کشور هستند، گفت: ثبت نام قابل توجه برای انتخابات امسال نشان داد، با اعتمادسازی دولت یازدهم، نخبگان اطمینان پیدا کرده اند که تلاش دولت رسیدن حق به حق دار است 

وی افزود: در واقع، اعتمادسازی دولت تدبیر و امید باعث ایجاد نشاط عمومی در فرآیند ثبت نام برای انتخابات شده است.

استاندار سمنان اظهار امیدواری کرد مردم نیز باید در پی این نشاط عمومی، حضور پر شور و حداکثری در انتخابات داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به استقبال کم نظیر در فرآیند ثبت نام این دوره از انتخابات خاطرنشان کرد: شرط حفظ این نشاط، برخورد متناسب هیاتهای اجرایی و نظارتی با نگاه عمیق، درست و به دور از تنگ نظری است.

خباز ادامه داد: در مرحله پس از تایید صلاحیت نیز به نامزدهای انتخاباتی توصیه می شود از روش های تخریبی استفاده نکنند، قولهای بی اساس و وعده های غیرعملی ندهند، از تخریب دیگر نامزدهای انتخاباتی دوری کنند و فقط استعداد و توانمندیهای خود را ارایه دهند.

وی در ادامه توصیه به افراد شرکت کننده در رقابت انتخاباتی تصریح کرد: این افراد باید با معرفی خود، درباره اثرگذاری فعالیتشان برای مردم بگویند، داشته های خود را عرضه کنند، وعده هایی که در قالب بودجه نگنجد ندهند و از حرف های اقتدارگرایانه مانند قول احداث کارخانه، آوردن آب و برق خودداری کنند، زیرا وعده های که عملی نمی شوند، در مردم

سرخوردگی ایجاد می کند.

استاندار سمنان بیانات رهبری مبنی بر مخفی بودن رای ایشان و حق الناس بودن رای مردم را از عوامل ایجاد شور و اشتیاق برای ثبت نام داوطلبان انتخابات دانست و یادآور شد : این دو امر، دست مدعیانی را که به دنبال معرفی رای رهبری بودند بست و همچنین نشان داد در نظام اسلامی، رای مردم دارای ماهیت است و زینتی و تشریفاتی نیست.

وی ادامه داد : از سویی دعوت دکتر روحانی ، مبنی بر حضور افرادی که در وجود خود پذیرش مسئولیت های مهم را می بینند، اعتماد مردمی ایجاد کرد.

وی همچنین با اشاره به برخی فضاسازی های تخریبی در بحث انتخابات درمورد برخی چهرهای ارزشمند نظام گفت: هدف از این تخریب ها، ناامید کردن روحیه امید و نشاط ایجاد شده در جامعه است و هدفی الهی و برای خدمت به نظام اسلامی نیست.

وی ادامه داد: هدف اصلی اینگونه مباحث، ناامید کردن فضای بانشاط کنونی جامعه و تخریب چهره های ارزشمند نظام است که مورد قبول مردم هستند.

وی اظهار داشت: هدف این تخریب ها هر چه باشد هدفی الهی و در خدمت به کشور و ملت نیست.

استاندار سمنان با تاکید بر اینکه نباید به اینگونه مباحث در روند اجرایی انتخابات هیچ توجهی شود، افزود : تنها تکلیف در برابر این گونه مباحث، توجه به اجرای درست قانون است.

وی یادآور شد : بر اساس قانون دو گروه حق ارایه نظر درباره نامزدها دارند که یکی هیاتهای اجرایی هستند که مرجع چهارگانه برای استعلام دارند و دیگری هیاتهای نظارتی هستند.

با پایان فرآیند ثبت نام داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از پنجم دی 94 روند بررسی صلاحیت ثبت نام کنندگان مجلس شورای اسلامی و از ششم دی 94 روند بررسی صلاحیت ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان رهبری آغاز شده است.

استان حدود 640 هزار نفری سمنان، در مجلس خبرگان رهبری یک نماینده و درمجلس شورای اسلامی چهار نماینده دارد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب