15:04:28 - جمعه 1 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هشدار دبیرکل روحانیت مبارز به اصولگرایان
کانال تلگرام سمنان لاین

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز،‌ درباره سهم خواهی در میان اصولگرایان هشدار داد و گفت: «من فکر می‌کنم در تهران و شهرستان‌ها این معضل برای ما پیش آید که رقیب بر روی یک کاندیدا تصمیم گیرد اما جناح مقابل دچار تعدد کاندیدا شوند و رأی ما بشکند و البته در اینجاست که باید با اخلاص و صدق وارد شد تا اصولگرایی ضربه نخورد.»

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در همایش بصیرت، تجدید میثاق امت با ولایت که از سوی شورای همگرایی اصولگرایان استان تهران برگزار شد، با بیان اینکه مقطع امروز برای اصولگرایان مقطع بسیار حساسی است، ‌اظهار کرد: ما نباید هیچ‌گاه استمداد از خدای متعال را کنار بگذاریم و نباید اگر جمع و جمعیت فراوانی داشتیم به آن مغرور شویم. چرا که خداوند نیز می‌فرماید نباید به جمع عظیمی که به یاری دین آمده‌اند، مغرور شد بلکه باید همیشه از خداوند استمداد طلبید.

گزیده سخنان موحدی کرمانی را در ادامه می خوانید: 

 • اصولگرایان باید هدف خود را خداوند و خدمت به دین قرار دهند، ‌اگر به جرگه اصولگرایی وارد شده‌ایم هدفمان باید خدا و خدمت به دین و تشکیل مجلسی الهی، تابع ولایت و در خدمت مردم باشد.
 • مبادا غرورگرایی و سهم‌خواهی در اصولگرایان وجود داشته باشد. ما باید حالتی داشته باشیم که اگر محصول تصمیم شورای ائتلاف اصولگرایان این شد که انسان‌هایی اصلح انتخاب شدند و از گروه من نوعی هیچ فردی در لیست منتخبان نبود ذره‌ای ناراحت نشوم.
 • ما باید تمرین کنیم که سهم‌خواهی را کنار بگذاریم و خودمان را بر این امر متوجه سازیم که اگر اخلاص داشتیم مورد لطف خدا خواهیم بود و اگر به شرکت روی آوریم خداوند به ما عنایتی نخواهد داشت.
 • در مقطع حساس کنونی تمام اصولگرایان باید صادقانه و مخلصانه گام بردارند، اگر در مقطع حساس انتخابات مهم دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی هر فردی از افراد اصولگرایان صادقانه گام بردارد و تا لحظه رأی‌گیری این صداقت را حفظ کند به خود بشارت بدهد که یاور اسلام بوده است.
 • امیدواریم امامت مقام معظم رهبری تا ظهور حضرت ولی عصر (عج) ادامه داشته باشد و نیازی به انتخاب رهبر جدید برای مجلس خبرگان آتی به وجود نیاید اما اگر خدای نکرده اتفاقی برای ایشان پیش آمد باید برای بعد از آن فکر مشخصی داشته باشیم.
 • مردم کاندیداهای مجلس خبرگان را با شناخت کافی انتخاب کنند. کسانی که برای مجلس خبرگان کاندیدا شده‌اند را مود بررسی قرار دهند، گذشته آنها را در نظر داشته باشند و اگر آنها را نمی‌شناسند از معتمدان بخواهند که بگویند چه افرادی را برای مجلس خبرگان انتخاب کنند.
 • هنوز یادمان نرفته است که مجلس ششم چه اوضاعی داشت. مجلس نباید در برابر رهبری قرار گیرد بلکه باید تابع ولایت باشد چرا که هرچه امروز داریم و هر کجا که از پیچ و خم‌های سخت گذشته‌ایم به دلیل تبعیت از ولی امر بوده است.
 • نماینده مجلس باید تابع رهبری باشد که اگر چنین باشد هم دلسوز مردم خواهد بود و هم برای خدا و اسلام عمل خواهد کرد.
 •  باید بیش از ظاهر به باطن انسان‌ها توجه کرد، مبادا کاندیداهایی انتخاب کنید که شعار خوب دهند اما درون آن شعار چیز دیگری نهفته باشد.
 • ممکن است فردی دنبال هوای نفس باشد و آرای اصولگرایان را بشکند و در عین حال هم بگوید من احساس وظیفه و تکلیف می کنم. باید به این افراد بگوییم شما نباید احساس وظیفه کنید.
 • من فکر می‌کنم در تهران و شهرستان‌ها این معضل برای ما پیش آید که رقیب بر روی یک کاندیدا تصمیم گیرد اما جناح مقابل دچار تعدد کاندیدا شوند و رأی ما بشکند و البته در اینجاست که باید با اخلاص و صدق وارد شد تا اصولگرایی ضربه نخورد. 
 • توصیه من این است که این صداقت را تا پایان حرکت و تا دو ماه دیگر حفظ کنیم و همواره ببینیم خدا چه می خواهد و گروه گرایی و منیت ها را کنار بگذاریم.
 • خدا نکند گروه های اصولگرا دنبال سهم‌خواهی باشند، چراکه این اتفاق به خودی خود یک شکست محسوب می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب