9:44:08 - پنجشنبه 31 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرداخت حقوق کارمندان دولت به مشکل برخورد!
کانال تلگرام سمنان لاین

یک عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با اشاره به کسری بودجه دولت در سال جاری گفت: در یکی دو ماه اخیر حقوق کارمندان به موقع پرداخت‌نشده و این نگرانی بوجود آمده که دولت در ماه‌های آخر سال نیز با کمبود نقدینگی‌ نتواند حقوق کارمندان را سروقت پرداخت کند.

موسی الرضا ثروتی با اشاره به اینکه بودجه امسال کشور 224 هزار میلیارد تومان تعیین شده بود، اظهار داشت: در حال حاضر دولت در بخش نفت 100 درصد میزان درآمد که حدود 56 هزار میلیارد تومان است را کسب کرده است اما از محل مالیات وعوارض فقط توانسته است 70 درصد درآمد خود را محقق کند.

وی با بیان اینکه ایجاد رکود در سطح بازار باعث شده تا اخذ مالیات و عوارض توسط دولت با مشکلاتی همراه شود، افزود: این موضوع نقش مهمی را در کمبود نقدینگی دولت دارد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تأکید براینکه دولت تاکنون منابع طرح‌های عمرانی که تا امروز 32 هزار میلیارد تومان است را تخصیص نداده است، گفت: این درحالی است که تا پایان سال 94 باید حدود 43 هزار میلیارد تومان منابع برای اجرای طرح‌های عمرانی تخصیص پیدا کند.

به گزارش سمنان لاین ثروتی  اضافه کرد: حتی دولت در پرداخت یارانه‌ها با مشکلاتی روبرو شده و قرار بود یارانه‌ شش میلیون پردرآمد قطع شود اما هنوز دولت جرأت این کار را پیدا نکرده و در حال حاضر فقط یارانه سه میلیون نفر پردرآمد حذف شده است.

وی با اشاره به اینکه در کنار این موضوعات دولت براساس بودجه باید 4 هزار میلیارد تومان به بیمه بیکاری تخصیص می‌داد، تصریح کرد: این اعتبارات نیز هنوز اجرایی نشده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: مجلس مصوب کرده بود تا دولت از اول فروردین اقدامات لازم را برای ثبت نام آن دسته از افرادی که هنوز یارانه نگرفته‌اند را انجام دهد تا با ابلاغ یک دستورالعمل امکان ثبت نام آنها نیز فراهم شود، این موضوع نیز هنوز اجرایی نشده است.

ثروتی با اشاره به اینکه در بخش مسکن نیز 1300 میلیارد تومان باید یارانه تخصیص پیدا می‌کرد، گفت: دولت به دلیل کمبود بودجه این موضوع را نیز اجرایی نکرده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب