9:42:54 - پنجشنبه 31 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل ثبت احوال استان سمنان : تا پایان امسال همه ادارات ثبت احوال استان مجهز به پیشخوان اداری میشود به جز شهرستان سمنان !!!
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان از کاهش 17 درصدی طلاق در این استان خبر داد و گفت: در 9 ماهه سال قبل 879 واقعه طلاق در استان سمنان ثبت شده بود که این رقم امسال به 729 مورد رسیده است.

به گزارش سمنان لاین ، عباسعلی طالب بیدختی شب گذشته در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی استان سمنان در سالن غدیر استانداری سمنان از کاهش 14.5 درصدی ازدواج ها در 9 ماهه سال جاری در این استان خبر داد و افزود: در این مدت زمانی سه هزار و 373 واقعه ازدواج در استان سمنان به وقوع پیوسته است.

وی ادامه داد : در 9 ماهه سال قبل سه هزار و 944 واقعه ازدواج در دفاتر ثبتی استان سمنان به ثبت رسیده بود.

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان با اشاره به کاهش چشمگیر ازدواج ها در این استان تصریح کرد: وجود ماه های محرم و صفر در این مدت تاثیر مستقیمی بر این این کاهش چشمگیر داشته است.

طالب بيدختي از رشد سه درصدی تعداد ولادت در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در این استان خبر داد و گفت: تعداد ولادت ثبت شده در 9 ماهه سال گذشته هفت هزار و 779 نفر بود که امسال این رقم به هشت هزار و 24 نفر افزایش یافته است.

وي تعداد وفات ثبت شده در سال جاری را دو هزار و 471 نفر اعلام کرد و گفت : در 9 ماهه پارسال تعداد وفات ثبت شده در استان سمنان دو هزار و 721 نفر بوده که امسال 4/2 درصد کاهش را نشان می دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان چهارشنبه شب در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی استان گفت : تمام ادارات ثبت احوال این استان تا پایان سال مجهز به فیبر نوری می شوند.

طالب بيدختي ادامه داد: در حال حاضر تمام ادارات ثبت احوال شهرهای استان سمنان جز بیارجمند، بسطام، شهمیرزاد و آرادان مجهز به فیبر نوری می باشند که شهرستان آرادان نیز تا دو هفته دیگر به این بستر متصل می شود.

وی اظهار داشت: سه شهر دیگر استان نیز طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال به فیبر نوری متصل خواهند شد.

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان گفت: با متصل شدن تمام ادارات ثبت احوال تا پایان سال به بستر فیبر نوری، تنها استانی هستیم که در بستر فیبرنوری از سرعت بالا و با پهنای باند قوی برخوردار خواهیم بود.

طالب بیدختی یادآور شد: ثبت احوال جزء دستگاه های پیش رو است که تمام سیستم های آن مکانیزه شده و دیگر بر مبنای بستر سنتی نیست و تمامی خدمات از طریق ثبت احوال به صورت مکانیزه و از درگاه الکترونیکی به مردم ارائه می شود.

طالب بیدختی با بیان اینکه بیش از 100 دستگاه اجرایی به ثبت احوال مرتبط هستند، بیان داشت: در آینده تمام دستگاه های اجرایی نیاز به اتصال و پیوستن به ثبت احوال دارند ؛ چرا که احراز هویت در فضای مجازی و فیزیکی تنها از طریق ثبت احوال صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: در صدد هستیم تا سال آینده همه ادارات ثبت احوال استان را مجهز به پیشخوان اداری کنیم که در خدمات رسانی به ارباب رجوع و سایر مراجعین تسهیل خواهد شد.

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان گفت : مهدیشهر، شهمیرزاد، بسطام، میامی و بیارجمند در حال حاضر به صورت پیشخوانی ارائه خدمت می دهند و تا پایان سال در شاهرود، دامغان، گرمسار و سرخه نیز این طرح عملیاتی خواهد شد به جز شهرستان سمنان که نیازمند تأمین اعتبار است.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب