20:32:07 - چهار شنبه 30 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رییس دانشگاه صنعتی شاهرود: با تغییر نام دانشگاه، جایگاه ملی و فراملی آن ارتقا پیدا می کند
کانال تلگرام سمنان لاین

رییس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: با تغییر نام و ماموریت دانشگاه به دانشگاه صنعتی ، استقلال دانشگاه جفظ شده و جایگاه ملی و فراملی ان نیز ارتقا پیدا می کند.

به گزارش سمنان لاین  ، دکنر محمد مهدی فاتح روز چهارشنبه درنشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه با دانشکده مهندسی مکانیک و مواد افزود: پس از این مدارک دانش آموختگان به نام دانشگاه صنعتی شاهرود صادر می گردد که شامل دانشجویان ورودی 1389 تا 1394 نیز می شود. 
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرودافزود: قرار است دانشگاه های صنعتی و تخصصی جایگاه ملی خود را حفظ کنند در حالی که دانشگاه های شهرستانی تابع دانشگاه مرکز استان خواهند شد.
دکتر فاتح ضمن تقدیر از توجه وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و شورای گسترش به درخواست منطقی دانشگاه، این اقدام را گامی موثر در جهت ارتقای جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه، ماموریت گرا نمودن و پیشرفت دانشگاه و بازگشت دانشگاه به دوران اوج خود دانست. 
دکتر فاتح با بیان اینکه از زمان تغییر نام دانشگاه در سال 89 تا کنون شاهد کاهش کیفیت ورودی های دانشگاه بوده ایم، ادامه داد: با جایگاه بلندی که دانشگاه صنعتی دارد در همه زمینه ها از جمله جذب دانشجو و هیات علمی، گسترش قراردادهای تحقیقاتی و جذب امکانات و تجهیزات بهتر از گذشته خواهد بود.
وی تصریح کرد: در فضای رقابتی باید بیشتر تلاش شود تا در کنار دانشگاه های صنعتی بزرگ باقی بمانیم وگرنه حذف شدخ و برای حفظ عنوان صنعتی باید خود را با دانشگاه های موفق دنیا مقایسه کنیم و قدم به جلو برداریم تا فاصله ها را کم کنیم.
دکتر فاتح ادامه داد: گام های خوبی را که برای ارتباط با صنعت برداشته شده باید با قدرت بیشتر تداوم یابد و این همکاری ها می تواند کارگاه ها و آزمایشگاه های ما را نیز تقویت کند.
وی ساخت یک باب خوابگاه برای دختران تحصیلات تکمیلی با کمک استادان را از دیگر اقداماتی برشمرد که در این دانشگاه در حال انجام است و افزود: این کار آثار دنیوی و اخروی زیادی دارد.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود با بیان اینکه قدم های خوبی جهت تقویت سطح دانشجویان برداشته شده است گفت: تمام قسمت های مختلف دانشگاه از جمله آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی، مالی، روابط عمومی و دفتر نهاد، توان خود را به کار بسته و اکنون دانشگاه در راه پیشرفت قرار دارد و به یکی از باثبات ترین دانشگاه ها در سطح کشور تبدیل شده است.
رئیس دانشکده مهندسی مکانیک و مواد دانشگاه شاهرود هم در این نشست با ارائه آماری از تعداد دانشجویان، فضاهای پژوهشی و آزمایشگاهی گفت: عدم تناسب بودجه اختصاص داده شده با توجه به رتبه پژوهشی دانشکده از مهم ترین چالش های این دانشکده به شمار می آید.
دکتر شاهمردان عدم اختصاص بودجه کافی به رشته گرایش های نوپا، به روز رسانی آزمایشگاه ها و کارگاه های موجود، تجهیز آزمایشگاه گروه مهندسی مواد، هزینه سرانه دانشجو و عدم اختصاص سهم دانشکده از طرح های برون دانشگاهی و فضای آموزشی- پژوهشی را از دیگر مشکلات دانشکده مکانیک و مواد برشمرد.
وی با ابراز خرسندی از تلاش های علمی صورت گرفته در دانشکده مکانیک افزود: طی یک سال گذشته در تعداد مقالات ISI، کل مقالات منتشر شده علمی، طرح های پژوهشی خاتمه یافته و تعداد شرکت در کنفرانس های خارج از کشور رتبه اول کسب شده است.
شورای گسترش آموزش عالی کشور در پاسخ به درخواست دانشگاه در نشست 29 آذر ماه با تغییر نام دانشگاه شاهرود به دانشگاه صنعتی شاهرود موافقت کرد.
این دانشگاه تا سال 1389 نیز صنعتی بود اما در آن سال به دانشگاه شاهرود تغییر نام یافت.
دانشگاه صنعتی شاهرود که اولین دانشگاه تأسیس شده در استان سمنان محسوب می شود سال1352 با عنوان مدرسه عالی معدن گشایش یافت.
این دانشگاه هم اکنون نزدیک به 12هزار دانشجو و 300 عضو هیات علمی داشته و بیشترین دانشجوی فنی مهندسی را در استان سمنان دارد.
دانشگاه صنعتی شاهرود 147 رشته در مقاطع مختلف تحصیلی دارد بطوریکه 40 رشته به مقطع دکتری، 76 رشته به مقطع کارشناسی ارشد و 30 رشته هم به مقطع کارشناسی تحصیص دارد.
این دانشگاه دارای 12 دانشکده و 4 پردیس است و گستره آن 182 هکتار است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب