21:33:59 - چهار شنبه 30 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به بهانه ی یادداشتی مبهم با عنوان ” داستان مرکز تجاري نود ميلياردي شهرمان” در روزنامه پیام استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – بی تردید رسانه ها نقش انکارناپذیری در آگاهی بخشی جوامع ایفا می کنند لذا اهمیت این عنصر مهم برهیچکس پوشیده نبوده و نمی توان بسادگی از کنارآن عبور کرد.

 

 

نشریه پیام استان سمنان هم بعنوان تنها روزنامه ی استان بالطبع مورد توجه مردم و مسئولان میباشد لذا تولید محتوا و انتشار مطالب باید در تراز مردم با فرهنگ سمنان و  نظارت برآن با دقت بیشتری صورت پذیرد.

 

اعتبار یک رسانه وابسته به استقلال و حرکت در چارچوب سیاست های تعریف شده برای آن مدیا میباشد و در این میان وارد شدن بدون هدف و خارج از قواعد و لحاظ کردن رفاقت ها و…. در امر رسانه  نقشی مخرب و درست برخلاف مسیر تعیین شده بازی خواهند کرد.

 

به بهانه ی انتشار مطلبی با عنوان   ” داستان مرکز تجاري نود ميلياردي شهرمان”  در روزنامه ی پیام استان سمنان  و درخواست مردم به عدم تکرار چنین مطالبی ، سمنان لاین ضمن بازنشر آن نکاتی را یادآور میشود؛

 

<< در چند مدت اخير بزرگ‌ترين و مهم‌ترين مرکز تجاري شهرمان افتتاح و به بهره برداري رسيد ؛ هرچند که شايعات داغ عين قارچ در گوشه و کنار رشد و هر شهروندي را به قضاوت و داوري نشاند؛ اما اين مجموعه تجاري بزرگ و نمونه به طور حتم نمي‌توان پذيرفت که حرف و حديث را به دنبال نداشته باشد و انگشت اتهام به سوي ديگران نشانه نرود.>>؟؟؟؟؟

 

نویسنده محترم از همان ابتدا مبنا را برشایعات گذشته که قطعا چنین رویکردی نمی تواند در چارچوب منطق و حقایق باشد ضمن اینکه جمله پایانی فاقد ابتدایی ترین قواعد نوشتاری بوده که مسبوق به سابقه در نوشته های قبلی نگارنده نیز میباشد.

 

<<…اولا اين مرکز داد و ستد و بسيار شيک،لايق شهر اخلاق و فرهنگ بوده و مي‌باشد و لذا بايد اذعان نمود با توجه به زمين‌هاي عريض و طويل در ساخت و ساز اين بناي عظيم براي رفاه حال مردم بايد در سال‌هاي قبل در دستور کاري مديران ارشد استان سمنان قرار مي‌گرفت ؛ مگر در چندين سال گذشته چنين زمين تجاري در حوالي آن ميدان که از نظر مساحت و وسعت بزرگترين ميدان شهرمان است، وجود نداشت؟

پس اين سهل انگاري را بايد کارگزاران دولت پيشين در استان بپذيرند. ثانيا در شرايط فعلي لازم است در جنوب شهر هم با وجود زمين‌هاي وقفي باير و خشک که ساليان سال متروکه و بدون هرگونه استفاده عام و خاص رها شده براي سهولت خريد و فروش ساکنين احداث و شغل جديد براي بيکاران ايجاد شود. بدون شک و ترديد اگر حمايت‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي و ارگان‌هاي دولتي نبود قطعا اين بناي با اهميت تجاري به نتيجه ي بهره برداري و فعاليت کسبي نمي‌رسيد.>>

 

ساخت این مجموعه از چندین سال قبل آغاز شده و بدون دفاع یا انتقاد از عملکرد مدیران دولت سابق ، آیا حداقل اطلاع را نسبت به نوشته ی خود نبایدمدنظر قرار داد ضمنا این نوع برخورد ما درجهت پیشرفت شهرمان است یا همین سرمایه گذاران  را هم از کرده ی  خود و سرمایه گذاری در این شهر پشیمان خواهدکرد؟

 

<<…. حال بگذريم که در اين مجموعه تجاري جديد‌التاسيس بر فروش اجناس و کالا نظارت يا کنترل چشمگيري انتظار مي‌رود و بايد واحد نرخ‌گذاري تدابير جدي انديشد تا برخي از سودجويان خارج از کسبه شريف در اين مرکز داد و ستد از شلوغي‌ها و تراکم جمعيت و آشفته بازار اقتصادي به نفع خود بهره برداري نکنند.>>

 

ادبیاتی سخیف که اتهامی را به قشری از جامعه وارد کرده و با آوردن – حال بگذریم –  منت هم بر سر فروشندگان محترم و… گذاشته اند که این سخنان در صورت عدم اثبات قابل پیگیری بوده  تا  جلوی دامن زدن به شایعات  درشهر اخلاق گرفته شود چرا که نویسنده از همان ابتدا قضاوت خود رابرمبنای شایعات قرارداده و خود نیز متأسفانه نهایتا در تور شایعات گرفتار شده است.

 

<<…البته نگارنده نه اينکه براي احداث اين مجموعه با عظمت عالي که لايق مرکز استان پهناور است مخالفتي ندارد ؛ بلکه از مسئولين ذيربط تقاضا دارد که به همه ي نقاط شهر يکسان بينديشند.>>

 

علاوه بر اشکال مجدد در نگارش – نه اینکه … مخالفتی ندارد  –  سئوال مردم از نگارنده ی  محترمی که ابتدایی ترین قواعد نگارش را رعایت نمیکند این است که لطفا از نظر فنی یا … تخصص خود را اعلام کنید تا جایگاه و این نگاه ازبالا به پایین شما در موافقت یا مخالفت با چنین طرحی روشن شود!!!

 

<< …چرا در گوشه اي از شهر ميليارد‌ها تومان سرمايه گذاري شود ولي در جنوب شهر ساکنين از داشتن يک فروشگاه تعاوني محلي در محروميت بسر برند؟ چرا تبعيض؟ آيا تحول بزرگ تجاري فقط سهم گوشه اي از شهر اخلاق است؟>>

 

آنقدر این مطالب سطحی میباشد که باعث تعجب هر خواننده ای خواهدشد.

با یک حساب سرانگشتی میتوان فهمید که سرمایه گذاری در این حجم را نمی توان در هرمکانی انجام داد و سرمایه گذار به فکر بازگشت سرمایه ی خود بوده ضمن اینکه هر اقدامی متناسب  با ظرفیت آن منطقه صورت می پذیرد.

این دیدگاه ناخودآگاه ما را به یاد اقدام دولت سابق  در انتقال باشگاه های ریشه دار فوتبال به استان های مختلف می اندازد که سرانجام آن چیزی جز نابودی آن تیم ها نبود و نگارنده ی محترم ضمن انتقاد به دولت گذشته در عمل همان شیوه را برای شهرمان تجویز می کند .

 

توصیه ی ما به روزنامه وزین پیام استان سمنان  عدم انتشارچنین  مباحثی است که نه تنها دردی از مشکلات شهرمان را درمان نمیکند بلکه با فضای حاکم بر این رسانه ی قدیمی استان سمنان  منافات داشته  و انتظار مردم از تنها روزنامه شان  حمایت از سرمایه گذران محترم در جهت اعتلای شهر اخلاق در تمامی ابعاد میباشد.

 

و اما سخن پایانی با مدیرمسئول محترم روزنامه ی پیام ؛

 

1-نظارت دقیق تر بر مطالب انتشار یافته توسط سردبیر و مسئولین مربوطه

 

2- ترغیب نویسندگان محترمی همچون استاد فرزامی، ابوالقاسم کواکبیان ،غلامرضا سالار ،ساعدی و….در ارائه سر مقاله و یادداشت ها

 

3- پرداختن به دغدغه های موثرین و توجه بیشتر به شهر سمنان بعنوان مظلوم ترین مرکز استان کشور

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب