11:12:35 - سه شنبه 29 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیین گرامیداشت حماسه 9 دی در دانشگاه آزاد واحد سمنان برگزار شد
کانال تلگرام سمنان لاین

آیین گرامیداشت حماسه 9 دی روز دوشنبه با حضور شماری از دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در مسجد فاطمیه الزهرا (س) این دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی امام جمعه شهرستان مهدیشهر در این آیین در تشریح مفهوم بصیرت گفت: بصیرت در آموزه ها و فرهنگ قرآنی، حالتی است که به انسان توانایی درک درست حقایق و تحلیل واقعیت ها را می دهد. 
وی افزود : بصیرت و بینایی حقیقی در فرهنگ قرآن و حدیث، به معنای جامع نگری و آینده نگری علمی و عملی است و کسانی بصیر نامیده می شوند که در پرتو بینش صحیح، در جهت تامین منافع مادی و معنوی، و دنیا و آخرت خود، حرکت کنند.
وی آسیب های بصیرت در انسان را به سه دسته تقسیم کرد و گفت : پیروی از هوای نفسانی، دنیا گرایی و غفلت سه عاملی هستند که باعث می شود بصیرت در انسان شکل نگیرد که موجبات خسران و تباهی انسان را فراهم می کند. 
به گفته وی توجه و سرگرم شدن انسان به هر یک از این عوامل می تواند موجبات عدم توجه انسان به بصیرت و خود شناسی و خداشناسی را فراهم آورد.
بارانی تفکر را لازمه بصیرت انسان دانست و ادامه داد : تفکر موجبات افزایش شناخت را در انسان فراهم می کند و باعث می شود در سایه تفکر انسان به درجه ای از بصیرت برسد که به خوبی بتواند حوادث اطراف خود را تحلیل و نتیجه گیری نماید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب