17:29:06 - دوشنبه 28 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل اوقاف استان سمنان: 63 پروژه مستعد سرمایه گذاری در موقوفات سمنان شناسایی شد
کانال تلگرام سمنان لاین

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت : در زمان حاضر 63 مورد از رقبات مستعد سرمایه گذاری در این استان شناسایی شده است.

حجت السلام و المسلمین عبدالله واحدی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های سرمایه گذاری موقوفات در شاهرود اظهار کرد: 
این پروژه ها از سوی تیم های ارزیابی متخصص امر مستقر در ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان های استان در حال بررسی و مطالعه است.
وی با اشاره به این که بخشی از این پروژه ها تجاری، خدماتی و مسکونی است، خاطرنشان کرد : موقعیت مکانی، نوع کاربری، متراژ زمین، ارزش سرمایه گذاری و توجیه اقتصادی طرح ها از شاخصه های اولویت بندی این رقبات می باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان ادامه داد: با توجه به وجود موقوفات زیادی در سطح استان با کاربری های زراعی و باغ، برخی از پروژه های در حال مطالعه در حوزه کشاورزی است.
وی تصریح کرد: با توجه به مشکل کمبود آب در استان و معضل موجود در بخش کشاورزی بسیاری از این دست موقوفات رها شده و جهت بهره برداری مجدد از این موقوفات لازم است استفاده از شیوه های نوین آبیاری که در برخی از استان های کویری مانند یزد استفاده شده را در دستور کار قرار دهیم.
واحدی با بیان برخی از مزایای استفاده از شیوه های نوین گفت: بر اساس نظر کارشناسان این شیوه بسیار به صرفه تر از سایر شیوه ها، حتی آبیاری قطره ای می باشد
در استان سمنان بیش از پنج هزار موقوفه وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب