7:22:06 - دوشنبه 28 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دادستان مرکز استان: با سارقان آب و برق برخورد قاطع می‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان از وجود یک شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های مربوط به آب و برق در دادگستری این استان خبر داد و گفت: با سارقان تاسیسات آب و برق برخورد قاطع می‌شود.

 

به گزارش سمنان لاین ٬حیدر آسیابی در  “دوره آموزشی، توجیهی پیشگیری از سرقت” در شرکت توزیع برق استان سمنان،با بیان این که صنعت آب و برق در توسعه یک کشور تاثیرگذار است اظهار داشت: ظرفیت‌های برق و آب از مهم‌ترین ارکان توسعه در جامعه به شمار می‌روند و این صنعت نقش مهمی در ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی و پویایی اقتصاد هر کشوری دارد.

 

دادستان سمنان با بیان اینکه به منظور رسیدگی به پرونده‌های مربوط به آب و برق، شعب ویژه‌ای پیش‌بینی شده تصریح کرد: قانونگذار برای سوء استفاده کنندگان و سارقان تاسیسات آب و برق مجازات‌های لازم را پیش بینی کرده و با مجرمان برخوردهای قانونی و قاطع صورت می‌گیرد.

 

رئیس حراست کل استان سمنان نیز با تشریح موارد حفاظتی در صنعت آب و برق بیان کرد: موضوع خود حفاظتی در تاسیسات و تجهیزات از نکات بسیار مهمی است که باید مورد توجه هم‌استانی‌ها باشد و در صورت مشاهده هرگونه آسیب، مراتب به موقع به مسئول مربوطه اطلاع رسانی شود.

 

شریعت با اشاره به این که یکی از راه‌های پیشگیری از سرقت‌ها، افزایش آگاهی و اطلاعات عمومی افراد است گفت: برگزاری چنین نشست‌هائی و آموزش دست‌اندرکاران ذیربط و به کارگیری خلاقیت و بهره‌گیری از روش‌های نوین در مقابله با سرقت تاسیسات صنعت آب و برق، یکی از مهم‌ترین عوامل پیشگیری از سرقت به شمار می‌رود.

 

رئیس پلیس پیشگیری استان سمنان خاطرنشان کرد: پیش بینی، شناسائی، ارزیابی از خطر وقوع جرم و اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش و از بین بردن جرم در مجموعه پیشگیری صورت می‌پذیرد.

 

سرهنگ رضا بینقی یادآور شد: آگاهی بخشی همگانی به فراخور نیازی که وجود دارد، رعایت نکات ایمنی توسط افراد و ایمن نمودن محیط و تاسیسات به دلیل وجود شرایط خاص و نا امن کردن فضا برای مجرمان به جهت جلوگیری از ارتکاب جرم به عنوان سطوح مختلف پیشگیری در جامعه محسوب می‌شوند.

 

رئیس پلیس آگاهی استان هم در این برنامه بیان داشت: هرگاه مشکلی در حوزه سرقت از تجهیزات و سوء استفاده از آب و برق مطرح می شود، پلیس تنها به یک وجه وقوع جرم اکتفا نمی‌کند، بلکه امنیت و تامین امنیت عمومی نیز در این بخش اولویت پیدا می‌کند.

 

سرهنگ محمداسماعیل حداددباغی افزود: با اجرای اقدامات ارزشمند و مستمر در حوزه پیشگیری و حفاظت و مراقبت از تجهیزات انتقال، توزیع برق و تاسیسات آب و تلاش مستمر دست‌اندرکاران ذیربط، تحولات خاصی در زمینه کاهش سرقت در این بخشها حاصل شده است.

 

وی تاکید کرد: در حوزه آب و برق باید نگرش خاص داشته باشیم و رصد آماری در زمینه سرقت‌ها، نوع، محل و فصل وقوع سرقت بسیار مهم است و تحلیل آنها باعث تسریع در روند کشف سرقت و سارقین می‌شود.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب