10:02:42 - یکشنبه 27 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار : شمار ثبت نام کنندگان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در سمنان 81 درصد افزایش یافت
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار سمنان با اشاره به افزایش قابل توجه تعداد ثبت نام کنندگان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه گفت: تعداد ثبت نام کنندگان این دوره نسبت به دوره گذشته 81 درصد افزایش یافته است.

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایرناسیدعباس دانایی  افزود : 29 داوطلب که همگی مرد هستند برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سمنان ثبت نام کرده اند.
وی تصریح کرد: از 29 ثبت نام کننده انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه، هفت نفر دارای تحصیلات دکتری، 21 نفر دارای تحصیلات کارشناسی ارشد و یک نفر دارای تحصیلات حوزوی معادل با دکتری هستند.
وی با اشاره به این که کم سن ترین ثبت نام کننده انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه 30 ساله و مسن ترین 65 ساله است، افزود: شش نفر از ثبت نام کنندگان بین 30 تا 40 سال، 13 نفر بین 41 تا 50 سال، 9 نفر بین 51 تا 60 سال و یک نفر بین 61 تا 70 سال سن دارند.
فرمانداری سمنان میانگین سنی ثبت نام کنندگان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه را 47 سال عنوان کرد.
فرماندار سمنان یادآور شد: 26 نفر از ثبت نام کنندگان انتخابات در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه و سه نفر نیز از ستاد انتخابات وزارت کشور برای حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه ثبت نام کرده اند.
دانایی با اشاره به وضعیت شغلی ثبت نام کنندگان، خاطرنشان کرد: هشت نفر از ثبت نام کنندگان انتخابات در این حوزه عضو هیات علمی و استاد دانشگاه هستند، پنج نفر پزشک، هشت نفر کارمند، پنج نفر بازنشسته، دو نفر دارای شغل آزاد و یک نفر نیز نماینده مجلس شورای اسلامی است.
وی گفت: شش نفر از ثبت نام کنندگان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه، داوطلب انتخابات دوره های گذشته مجلس شورای اسلامی بوده اند، هفت نفر داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر در دوره های گذشته و دو نفر عضو شوراهای اسلامی شهر در دوره های قبل بوده اند.
فرماندار سمنان همچنین به ثبت نام از هفت داوطلب برای انتخابات خبرگان رهبری در استان سمنان اشاره و اضافه کرد: تمام این ثبت نام کنندگان مرد هستند و دو نفر در حوزه انتخابیه سمنان، سه نفر در ستاد انتخابات وزارت کشور و دو نفر در ستاد انتخابات قم برای حوزه انتخابیه استان سمنان ثبت نام کرده اند.
وی با اشاره به شرایط سنی داوطلبان مجلس خبرگان از استان سمنان، افزود: چهار نفر از ثبت نام کنندگان بین 45 تا 60 سال، دو نفر بین 60 تا 75 سال و یک نفر بالای 75 سال سن دارند.
به گفته وی، کم سن ترین داوطلب ثبت نام کرده برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از استان سمنان 45 ساله و مسن ترین نیز 81 ساله است.
وی با اشاره این که میانگین افزایش تعداد ثبت نام کنندگان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کشور بیش از 60 درصد بوده است، افزود: افزایش شمار ثبت نام کنندگان در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه 81 درصد و بالاتر از میانگین کشوری بوده است.
دانایی با اشاره به روند افزایشی تعداد ثبت نام کنندگان برای دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، گفت: به نظر می رسد فضای ایجاد شده توسط دولت تدبیر و امید، فرصت مناسبی برای نیروها، احزاب و طیف های مختلف و مستقل برای حضور در صحنه انتخابات فراهم کرده است.
فرماندار سمنان تاکید کرد: حضور چهره ها و طیف ها با گرایش های متنوع در انتخابات اسفند امسال، زمینه ساز حضور پررنگ تر مردم و جلب مشارکت بیشتر برای حضور در پای صندوقهای رای است.
استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری یک نماینده و در مجلس شورای اسلامی چهار نماینده دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب