10:13:52 - یکشنبه 27 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سفیر جدید ایران در سوئد در سفر به سمنان مطرح کرد : اعتبار محصولات سوئد در ایران بالاست
کانال تلگرام سمنان لاین

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد، مراودات تجاری دو کشور ایران و سوئد را مثبت ارزیابی کرد و گفت: محصولات ساخت این کشور همواره دارای استانداردهای جهانی بوده و دارای برند و نشان‌های بین‌المللی است.

به گزارش سمنان لاین ، سید رسول مهاجر در نشستی با هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی و مدیران اقتصادی دولتی استان سمنان اظهار داشت: شناسایی فرصت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین ایران و سوئد برای ارتقای روابط برایم بسیار مهم بود؛ بدین علت به سمنان سفر کرده و در اولین فرصت از واحد اتوبوس‌سازی عقاب افشان دیدن کردم.

وی از فعالان اقتصادی استان سمنان درخواست کرد: انتظارات و مطالبات خود را از سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوئد ارائه کنند تا مبادلات تجاری مطلوب گسترش یابد.

صاحبان صنایع بر ارائه طرح مطالعاتی اهتمام کافی داشته باشند

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد از اهتمام و حمایت صاحبان صنایع در سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم خبر داد و گفت: اینک که تحریم‌ها با تلاش مجدانه دولت‌مردان به پایان راه رسیده، فصل جدیدی از تجارت بین‌الملل در راه است و باید با تمام توان در این رقابت اقتصادی حضور داشته باشیم.

مهاجر از فعالان، صاحبان صنایع، معادن، کشاورزان و تمام فعالان اقتصادی درخواست کرد تا نسبت به ارائه طرح‌ها و طرح مطالعاتی قابل ارائه اهتمام کافی داشته باشند و پیشنهاد‌های تجاری کاملاً محاسبه‌شده بیان شود.

وی، سابقه تاریخی و مراودات دو کشور ایران و سوئد را بسیار خوب خواند و تصریح کرد: از سالیان دور، سوئدی‌ها در ایران حضور داشته و در مناسبات اقتصادی نقشی پررنگی داشته‌اند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد، اعتبار سوئدی‌ها در ایران را نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار بالا خواند و گفت: محصولات ساخت این کشور همواره دارای استانداردهای جهانی بوده و دارای برند و نشان‌های بین‌المللی است.

تعامل دولت و بخش خصوصی در استان سمنان بسیار نزدیک است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع‌، معادن و کشاورزی استان سمنان نیز در این نشست تعامل دولت و بخش خصوصی در استان را بسیار نزدیک و متناسب بیان کرد و افزود: فرصت‌ها و مزیت‌های زیادی در سمنان وجود دارد که حتی این توانمندی‌ها برای مسئولان نیز شناخته‌ شده نیست؛ بدین خاطر، سند توسعه استان همواره با اولویت‌های صنعت، معدن، آموزش و کشاورزی در نظر گرفته می‌شود.

علی‌اصغر جمعه‌ای نگرش و توجه به صنعت گردشگری در استان سمنان را بسیار حائز اهمیت قلمداد کرد و ادامه داد: توانمندی‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی استان بسیار غنی است و اگر کمی همت و مدیریت داشته باشیم، اشتغال در صنعت گردشگری پایدار خواهد شد.

وی وجود کاروانسراهای دست‌نخورده شاه‌عباسی در محدوده استان سمنان را به‌عنوان یک ثروت باستانی و فرهنگی نام برد و تأکید کرد: توریسم و گردشگران اروپایی در بازدید از این ابنیه و کاروانسراهای تاریخی شگفت‌زده می‌شوند و این ارتباطات پلی برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک می‌شود.

ظرفیت‌های سمنان؛ مناسب برای سرمایه‌گذاری مشترک ایران و سوئد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع‌، معادن و کشاورزی استان سمنان ظرفیت‌های صنعت، معدن، کشاورزی و موقعیت استراتژیک جغرافیایی استان سمنان را برای سرمایه‌گذاری مشترک ایران و سوئد مناسب ارزیابی کرد و از سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد خواست تا فرصت‌های پیشرو را برای روابط متقابل در نظر داشته باشد.

در ادامه این نشست مشترک، انتقال فناوری صنایع معدنی، توانمندی‌های صنعت همراه با مؤلفه‌های سرمایه‌گذاری و گزارش کامل ظرفیت‌های کشاورزی و کشت گلخانه‌ای استان سمنان توسط مدیران اقتصادی دولتی ارائه شد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب