18:27:22 - یکشنبه 27 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خواسته ی مردم از مدیران ارشد استان ؛ تقویت و توسعه ی جایگاه مرکز استان و مقایسه ی آن با دیگر مراکز استان ها / پایان دوره توسعه ی به اصطلاح متوازن
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – قانون نانوشته ای در لیگ فوتبال به اصطلاح حرفه ای ما وجود دارد به این منوال که هر وقت برای یکی از دوباشگاه قرمز وآبی پاداش یا تنبیهی در ابعاد مختلف اتخاذ  شود برای دلخور نشدن یکی از دو طرف ، برای تیم مقابل هم چیزی در نظر گرفته می شود.

در استان ما هم عده ای بطور ناخواسته  از چنین ادبیاتی – البته امیدواریم در حد ادبیات باقی بماند – استفاده می کنند.

 

مصداق آنرا می توان در ارائه میزان کمبود آب در شهرهای استان مشاهده کرد که مدیرکل محترم مربوطه در زمان استانداری محمد وکیلی شهری را  درکنار نام مرکز استان  قرار داد بعنوان یکی از مناطقی که کمبود آب دارد اما نگفت که سمنان 260لیتر برثانیه و آن شهر 2  لیتر برثانیه کمبود آب دارند که تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل….

 

چند ی پیش  مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان هم اعلام کرد؛ در دو شهر شاهرود و سمنان، همچنان مدارس دو شیفته وجود دارد!!!

 

اما متاسفانه مدیرکل نوسازی مدارس استان به این پرسش مردم در همان زمان که  میزان و درصد مدارس دو نوبته  با توجه به جمعیت بیشتر مرکزاستان از شاهرود  را پاسخ نداد تا ضمن بطلان آن قانون نانوشته در این مورد هم تکلیف توسعه متوازن برای همگان روشن شود چرا که توسعه متوازن با تعریف خاص استاندارسابق تئوری غالب بود و برخی مدیران دستگاه های اجرایی هم در آن پازل نامفهوم از یکدیگر سبقت می گرفتند.

این در حالیست که  محمد رضا جهان ، مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان چندی پیش  در همایش خیرین مدرسه ساز استان سمنان به صراحت اعلام کرد ؛ بیشترین تعداد مدارس دونوبته این استان در شهر سمنان وجود دارد !!

 

واما مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان روز گذشته در آیین افتتاح نخستین کارگاه خیرساز استان سمنان در آموزشگاه استثنایی دخترانه بهاران در یکی از شهرستان های استان  مجددا گفت ؛

 

80 درصد مدارس این استان تخریبی بوده و به نوسازی و مقاوم سازی نیاز دارد.

 

ولی بازهم بنا به دلایل نامعلومی از تفکیک شهرستان ها خودداری کرده  که جای بسی تأسف دارد.

 

لیکن سخن مردم با این مدیر محترم اینست که با حضور دکترخباز استاندارفهیم  سمنان دیگر دوره ی گزارش های اینچنینی به پایان رسیده است و توقع از ایشان و سایر مدیران ارشد اجرایی استان برنامه ریزی جهت توسعه واقعی متوازن تمامی شهرستان های استان میباشد.

 

  اما در این میان صدالبته نمیتوان مرکز استان را به دلیل موقعیت سیاسی،اقتصادی،اداری  و…با دیگر شهرستان های استان مقایسه کرد و خواسته ی به حق مردم شهر اخلاق تقویت و توسعه ی جایگاه مرکز استان و مقایسه ی آن با دیگر مراکز استان ها  میباشد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب