10:04:21 - یکشنبه 27 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انجمن میراث فرهنگی شهرستان میامی راه اندازی شد
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان گفت: به دنبال احیای انجمن های میراث فرهنگی در استان، انجمن میراث فرهنگی شهرستان میامی برای اولین بار راه اندازی شد.

 مصطفی یغمائیان روز یکشنبه در جلسه ای که با حضور فرماندار، شهردار و شماری از مسئولان دستگاه های اجرایی و موثرین و معتمدین این شهرستان برگزار شد، افزود : بیش از 700 اثر تاریخی این استان در فهرست آثار ملی ثبت است که از این تعداد 50 اثر مربو ط به شهرستان میامی است.
وی با تاکید بر این که حفاظت از این آثار با توجه به اعتبارات محدود و کمبود نیروهای یگان حفاظت از آثار تاریخی ممکن نیست، اظهار داشت : انجمن های میراث فرهنگی می توانند نقش موثری در حفاظت از آثار تاریخی داشته باشند.
وی اطلاع رسانی، حفظ آثار فرهنگی و فرهنگ سازی برای جذب همکاری مردم را از اهداف تشکیل این انجمن ها عنوان کرد.
یغمائیان با اشاره به قابلیت های گردشگری شهرستان میامی یادآور شد: وجود کاروانسراهای تاریخی بی نظیر و قرار گرفتن این جاذبه ها در مسیر جاده اصلی زائران امام رضا (ع) یکی از قابلیت های مهم میامی برای معرفی به عنوان مقصد گردشگری است.
شهردار میامی نیز از آمادگی این نهاد برای معرفی آثار تاریخی و گردشگری میامی خبر داد و گفت : معرفی آثار تاریخی میامی از دغدغه های مهم شهرداری است.
علیرضا آشوری افزود : شهرداری میامی نسبت به مطالعه آسیاب های قدیمی این شهرستان و تهیه نقشه های لازم، اقدام کرده و در صورت در اختیار بودن اعتبار مورد نیاز، معرفی این آثار انجام می شود.
مشارکت در حفظ و حراست و معرفی آثار تاریخی شهرستان میامی با همکاری انجمن میراث فرهنگی این شهرستان از مصوبات این جلسه بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب