7:16:35 - یکشنبه 27 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اتاق بازرگانی سمنان مرکزپژوهش ها تشکیل می دهد
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس اتاق سمنان از ایجاد هسته مرکزی مرکژ پژوهش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان با همکاری دانشگاهیان، صنعتگران ، اعضای کمیسون‌های هفت‌گانه اتاق سمنان در آینده نزدیک خبر داد.

 

 به گزارش سمنان لاین ،علی‌اصغر جمعه‌ای در نشست مشترکی با موضوعیت ایجاد مرکز پژوهش اتاق سمنان که با حضور روسای دانشگاه آزاد اسلامی،بنیادنخبگان و پارک علم وفن آوری دانشگاه سمنان در محل  دفتر ریاست این اتاق برگزار شد، تشکیل هسته مرکزی پژوهش در اتاق بازرگانی سمنان را مهم ارزیابی و اظهار کرد: در سال‌های گذشته برنامه سند توسعه استان، همواره با محوریت مسائل مختلفی مانند صنعت ، معدن ، کشاورزی ، دانشگاه و دیگر مسائل جاری اولویت‌بندی می‌شد ، در صورتی که تعریف و اعمال همه این موارد به هیچ عنوان امکان‌پذیر نبود؛ چرا که کتر نگاه پژوهش‌محوری به این حوزه بود، لذا مطالعه و پژوهش در حوزه توسعه، امری بسیار مهم و حیاتی است .

 

رئیس اتاق سمنان در نظر گرفتن مزیت‌ها و فرصت‌ها را در فرآیند پژوهش، بسیار حائز اهمیت دانست و ادامه داد: همواره دید و نگرش کلی به حوزه پژوهش تنها نباید به صرف ارائه پایان‌نامه توسط دانشجویان باشد، بلکه باید فرآیندی عملیاتی و اجرایی در آن وجود داشته باشد که کاربردی‌تر باشد .

 

وی تحقق توسعه را در گرو تعاملات و ارتباطات ارزیابی و اضافه کرد: پتانسیل‌ها و توانمندی‌های صنعت گردشکری در استان سمنان، استعدادهای بالقوه‌ای دارد که باید با مطالعه و پژوهش درست و علمی، این فرصت را بدرستی  شناسایی و معرفی کنیم .

 

در ادامه دکتر سعدالدین رئیس پارک علم و فن آوری دانشگاه سمنان، ایجاد مرکز پژوهش در اتاق‌های بازرگانی را  تفکری نوین قلمداد و بیان کرد: یافته‌ها و تحقیق‌های گوناگونی در دانشگاه‌ها موجود است در صورتی که برآیند یک کار پژوهشی، حل مسئله و اجرای طرح است .

 

رئیس پارک علم و فن آوری دانشگاه سمنان با اشاره به لزوم کاربردی کردن پژوهش‌های دانشگاهی تصریح کرد: ما باید پژوهش را به سمت جامعه  و صنعت سوق بدهیم .

 

سعدالدین ادامه داد: دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها باید متناسب با فعالیت اتاق‌های بازرگانی تنگناها و فرصت‌های مطالعاتی اثرگذار را در قالب برنامه‌های مطالعاتی بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت مورد بررسی قرار دهند.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب