9:44:58 - پنجشنبه 24 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار: کمبود آب مشکل اصلی استان سمنان است
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان کمبود آب را مشکل اصلی این استان دانست و گفت : باید آب موجود را به موقع و بهینه مصرف کرد.

 محمدرضا خباز  در جلسه شورای اداری سمنان، تامین آب را نخستین دغدغه استان اعلام و افزود : خوشبختانه مطالعات ویژه برای طرح انتقال آب از دریای خزر در دولت یازدهم به خوبی انجام شده است.
استاندار سمنان با اشاره به دیدار خود با رئیس جمهور پیرامون بحث انتقال آب خزر ، گفت: هر دو بر این عقیده بودیم که مطالعات این طرح در آغاز دقیق نبوده، اما دولت یازدهم دقت بیشتری به آن دارد.
وی اظهار داشت : ما به دنبال کار کارشناسی علمی هستیم و اگر آب تامین شود در بخش های کشاورزی،صنعت،معدن و شرب مشکل نخواهیم داشت.
خباز ادامه داد : احداث سیل بند برای جلوگیری از هدر رفت آب های جاری، تغییر الگوی کشت و همچنین استفاده بهینه از سیستم های آبرسانی نوین مانند قطره ای و تحت فشار از جمله اقداماتی است که برای استفاده بهینه از منابع آبی در دست انجام است.
استاندار سمنان با اشاره به وجود 20 مسیر سیلاب در این استان اظهار کرد : نباید اجازه دهیم که سیلاب وارد محیط مسکونی شود و باعث خرابی آن ها شوند و با جاری شدن در کویر به افزایش کویر و بیابانزارها کمک کند.
رئیس شورای اداری استان سمنان با بیان این که این استان پتانسیل های ویژه ای دارد، گفت: پتانسیل های موجود فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، طبیعی، گردشگری، دینی، تاریخی و معنوی منطقه قابل درک اما غیر قابل وصف است که باید از این موهبت الهی و برکات آن به نفع مردم و توسعه همه جانبه آن استفاده کرد.
خباز با بیان این که استفاده از پتانسیل های استان برای توسعه، برنامه ریزی دقیق می طلبد، گفت : یکی از نیازهای برنامه ریزی در راستای توسعه، اعتبارات است که خوشبختانه اعتبارات پروژه های استان سمنان که قرار بود در سفر استانی رئیس جمهور مصوب شود، با عنایت ویژه مسئولان، در بودجه سال95 گنجانده شد که این نویدی برای مردم استان است.
وی تصریح کرد : با این که سفر رئیس جمهور به استان سمنان محقق نشد اما برکات آن از لحاظ گنجانده شدن اعتبارات طرح های نیمه تمام و یا تکمیل پروژه های استانی در بودجه کشور، به وضوح مشاهده شد.
استاندار سمنان از جاده و راه به عنوان یکی از پتانسیل های ویژه استان نام برد و گفت: این استان بر سر چهار راه کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار گرفته است که توسعه و ارتقاء راه های این استان به واسطه تردد سالانه میلیون ها زائر اولویت دارد.
خباز با اشاره به اجرای پروژه حرم تا حرم گفت: خوشبختانه سرمایه گذارهای خارجی در این بخش اعلام آمادگی کرده اند که باید اختیاراتی از سوی دولت به ما داده شود تا اقداماتی صورت گیرد.
وی اضافه کرد : امروزه با برطرف شدن تحریم های ظالمانه غرب علیه مردم ایران اسلامی، خوشبختانه سرمایه گذاران فراوانی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله جاده و حمل و نقل به کشور و استان سمنان پای نهاده اند که می توان با نگاهی ویژه و کمی جدی تر برای جذب آن ها اقدام کرد و موجبات توسعه استان را فراهم آورد.
مقام عالی دولت در استان سمنان گفت : این استان به لحاظ همدلی بین مردم و مسئولان و همچنین وحدت بین مسئولان زبانزد است چرا که وحدت، ویژگی شاخص این استان است.
خباز در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید سرزده از بیمارستان کوثر سمنان و امام حسین(ع) شاهرود اشاره کرد و بیان داشت: در این بازدید مشخص شد که قشر روستایی استان سه درصد و قشر شهرنشین دیار قومس تنها شش درصد از مخارج درمانی را پرداخت می کنند و مابقی آن بر عهده دولت است که این مهم، موفقیتی برای دولت یازدهم محسوب می شود.
وی همچنین پرداخت نشدن معوقات بازنشستگان را یکی دیگر از مشکلات استان دانست و افزود: در رابطه با پاداش پایان خدمت و اضافه کار کارکنان دولت با مشکل روبرو هستیم واین پرداخت ها بالغ بر پنج ماه به تعویق افتاده است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان هم در این نشست، با اشاره به اینکه عبادت و خدمت دو مدال انسانیت است، گفت: عبادت و خدمت باید عارفانه باشد و جاهلانه صورت نگیرد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد شاهچراغی،گفت:اگر خدمت و عبادت با معرفت، با عشق و اخلاص باشد به مسئولیت خود عمل کرده ایم.
حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی با بیان این که مدیران خادمان مردم هستند، اظهار کرد: باید سعی کنید دایره خدمت به مردم بیشتر باشد تا مصداق خیرالناس باشیم.
وی افزود: گره گشایی از کار خلق بالاترین رسالت های مسئولان کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که امید را در بین مردم مومن و همیشه در صحنه ایران اسلامی زنده نگه می دارد.
حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی افزود: خدمت به خلق همواره در دین مبین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است که نمونه های فراوان آن را می توان در نامه علی(ع) به مالک مشاهده کرد لذا به عقیده بنده همه مسئولان نظم مقدس جمهوری اسلامی ایران این نامه معروف را باید سرلوحه امور خود قرار دهند.
امام جمعه سمنان گفت: رفع نیازهای مردم و بررسی مشکلات و معضلات اجتماعی در کنار معیشت، مطالبه اصلی مردم است که امیدواریم دولتمردان همان گونه که تا کنون در اجرای این مهم موفق بوده اند، از این پس نیز در این راه خالصانه و عارفانه گام بردارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب