7:26:15 - چهار شنبه 23 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پروژه بیابا‌زدایی 30 هکتاری در مهمانشهر افاغنه سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از اجرای یک پروژه بیابا‌زدایی با مشارکت کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ،خبر داد .

به گزارش سمنان لاین سیدنقی عزیزی در جمع خبرنگاران، با اعلام این خبر، اظهار کرد: این طرح احیاء منابع طبیعی جامعه محور، با مساحت 30هزار هکتار در مهمانشهر افاغنه سمنان آغاز شده است.

وی، ادامه داد: علاوه بر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان؛ اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ،سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و منابع طبیعی استان در اجرایی شدن این پروژه، همکاری دارند.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه این طرح از سال 2014 میلادی و با انجام مطالعات پایه و اجتماعی و اقتصادی منطقه آغاز شده، خاطرنشان کرد: در همین ارتباط، طی یک سال اخیر دوره‌های آموزشی متعددی با حضور شماری از افاغنه ساکن سمنان که در اجرای پروژه مشارکت دارند،برگزار شده است.

وی از احیای منابع طبیعی مناطق حاشیه مهمانشهر افاغنه سمنان خبر داد و تصریح کرد: هم‌اکنون این طرح در قالب یک پروژه 120 هکتاری بیـابان‌زدایی و نـهال‌کــاری توسط پناهجویان در حال اجرا است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب