7:36:47 - چهار شنبه 23 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دامنگیر ؛نگذاریم محیط‌زیست اولویت آخر بهارستان باشد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

عباسعلی دامن‌گیر  : نگذاریم محیط‌زیست اولویت آخر بهارستان باشد؛ وعده اجرای پروژه‌های مخرب محیط‌زیست متضمن پیروزی در انتخابات مجلس نشود.

به گزارش سمنان لاین ، مدیرکل محیط‌زیست استان سمنان گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد محیط‌زیستی فرصت دو ماهه موجود تا شروع تبلیغات انتخابات مجلس را مغتنم شمرده و تلاش و فعالیت خود در زمینه ارتقای آگاهی رأی‌دهندگان نسبت به آنچه امروز طبیعت میهن عزیزمان و زندگی نسل آینده را در معرض مخاطره قرار داده و اقدامات ضروری برای خروج از این بحران‌ها دوچندان کرده، فراهم کنند تا مطالبات محیط‌زیستی به اولویت اول رأی‌دهندگان تبدیل و مجلس دهم مانند دولت یازدهم به مجلس محیط‌زیستی تبدیل شود.

وی می‌گوید: در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، دکتر روحانی در اولین گفت‌وگوی زنده در سیما و استعاره کلید تدبیر در انتهای این گفت‌وگو به خاطره‌ای شیرین و به‌یادماندنی تبدیل شد؛ کلیدی که از خرداد 92 تاکنون کارکردهای مثبت خود را در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به نمایش گذاشته است.
مدیرکل محیط‌زیست استان سمنان آورده است: هرچند دولت در سایه رهنمودها و حمایت‌های مقام معظم رهبری تمامی مساعی خویش را برای تأمین و تضمین محیط‌زیست سالم و تقدیم آن به نسل امروز و آینده به کار بسته، اما اهتمام دولت به‌تنهایی کافی نیست؛ از این‌رو سازمان حفاظت محیط‌زیست برای کسب توفیق در مأموریت خطیر حفظ محیط‌زیست، دست نیاز خود را به‌سوی دیگر ارکان جمهوری اسلامی اعم از سایر قوا و مردم نیز دراز کرده است.

دامن‌گیر بیان داشت: در این میان، نقش کلیدی مباحث تقنینی در رمزگشایی از قفل‌هایی که طبیعت ارزنده کشورمان را با چالش‌های جدی مواجه کرده‌اند، غیرقابل انکار و این کلید در دستان توانمند رکن رکین قانون‌گذاری کشور یعنی مجلس شورای اسلامی است.

وی تصریح کرد: ضریب تأثیر نگاه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پارادایم توسعه پایدار و برداشت‌های صحیح از این مفهوم، علم به بایدها و نبایدها و روش‌های نیل به آن، اگر از تأثیر تلاش‌های دولت در این مهم بیشتر نباشد، به‌طور قطع، کمتر نیست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب