17:59:24 - سه شنبه 22 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد شاهرود به 1 به 25 می‌رسد /میزان “اشغال تخت”در بیمارستان شاهرود به بالای 60درصد رسید
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از افزایش میزان “اشغال تخت” بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به بالای 60درصد خبر داد و گفت: با اقداماتی که در یک ماهه اخیر صورت گرفت تلاش کردیم که این بیمارستان از رکود خارج شود.

به گزارش سمنان لاین ، سید حسینی بدیعی در جلسه آیین افتتاح دفتر تشکل دانشجویی طرحی‌نو، و در پرسش و پاسخی با دانشجویان این دانشگاه، ضمن استقبال از راه‌اندازی تشکل‌های جدید دانشجویی در بزرگترین مرکز دانشگاهی استان سمنان، اظهار کرد: دانشگاه جایگاهی برای نشاط سیاسی است و دانشجویان باید به لحاظ فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی پویا و سرزنده باشند تا جامعه به سمت نشاط و پویایی حرکت کند .

وی با ارائه آماری از دستاوردهای علمی و پژوهشی این واحد دانشگاهی، دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از محصولات فرهنگی انقلاب اسلامی خواند و افزود: زمانی که در کل کشور تعداد ورودی دانشگاه‌ها به بیش از یکصد هزار نفر نمی‌رسید و خیل مشتاقان تحصیل در پشت کنکور می‌ماندند با پیشنهاد آیت الله هاشمی رفسنجانی و تایید حضرت امام خمینی (ره) و پشتیبانی حضرت آیت الله خامنه ای این دانشگاه شکل گرفت .

دکتر بدیعی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود هم جزو واحدهای اولیه‌ای بود که در سال 61 با دو رشته کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر با داشتن 200 رشته تحصیلی بعنوان بزرگترین واحد دانشگاهی در استان سمنان محسوب می‌شود .

بدیعی بیان کرد‌:‌ دانشگاه آزاد شاهرود اولین واحد دانشگاهی بود که واحد علوم و تحقیقات در آن مصوب شد که البته با درایت مدیریت جدید دانشگاه قرار شد علوم و تحقیقات در واحد دانشگاهی ادغام شود .

وی گفت‌: هم‌اکنون دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود واحدی با درجه جامع است که تمامی استانداردهای لازم برای آموزش و پژوهش را داراست .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اشاره به اینکه یک ماه از دوران مدیریت وی بر این دانشگاه می‌گذرد، تصریح کرد: تمرکز ما در این یک ماهه بر روی بیمارستان دانشگاه بوده تا بیمارستان از رکود خارج شود، که در همین راستا با عقد قراداد با پزشکان متخصص توانستیم اشغال تخت متوسط را به بالای 60 درصد برسانیم چرا که معتقدیم نقطه قوت آموزش رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در همین مرکز درمانی است و باید روز به روز بر کیفیت آن افزوده گردد.

بدیعی از برنامه این دانشگاه برای افزایش اساتید دانشگاه خبر داد و گفت: قرار است نسبت استاد به دانشجو  در این مرکز دانشگاهی را به عدد 1 به 25 برسانیم تا به کیفی‌سازی آموزش دست یابیم .

وی با بیان اینکه دانشگاه پویا ،جامعه پویا را رقم خواهد زد به تجلیل از دانشجویان تشکل دانشجویی جدید راه‌اندازی شده “طرحی نو” پرداخت و افزود: دانشجویان تلاش جدی کردند تا در کوتاهترین زمان ممکن مجوزهای لازم برای فعالیت این تشکل را اخذ کنند و امیدوارم بر طبق ضوابط و قوانینی که معین شده فضای پویایی را در دانشگاه بوجود بیاورند چرا که معتقدیم دانشگاه جایگاهی برای نشاط سیاسی است و دانشجویان باید به لحاظ فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی پویا و سرزنده باشند تا جامعه به سمت نشاط و پویایی حرکت کند .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با تاکید بر انتخابات پیش رو از تشکل‌های سیاسی اسلامی ، بسیج دانشجویی و نهادهای فرهنگی دانشگاه خواست تا در پویایی هر چه بیشتر فضای حاکم بر این ایام تلاش مضاعفی داشته باشند.

این استاد دانشگاه گفت: تشکل‌ها نقش مهمی را در شرکت حداکثری دانشجویان در انتخابات دارند و دانشجویان به عنوان قشر نخبه جامعه ، مسیرهای فکری جامعه را به بهترین نحو می توانید رقم بزند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب