15:02:40 - سه شنبه 22 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سفر اعضای اتاق مشترک ایران و ایتالیا و آژانس های بین المللی به سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان از برنامه سفر اعضای هیات رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و ایتالیا و مدیران آژانس های بین المللی تا دو هفته دیگر به سمنان خبر داد.

 

علی اصغر جمعه ای گفت: این هیات شامل هشت نفر از اعضای هیات رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و ایتالیا و پنح نفر از مدیران آژانس های بین المللی مسافرتی هستند.

وی هدف از سفر این اعضا و مدیران را کمک به توسعه گردشگری سمنان عنوان و خاطرنشان کرد : طی گفت و گوها و مذاکرات با اتاق مشترک بازرگانی ایران ایتالیا، هماهنگی های لازم برای حضور اعضای اتاق مشترک، فعالان اقتصادی و مدیران شرکت های مسافرتی انجام شده تا با توانمندی های گردشگری، صنعت و معدن سمنان از نزدیک آشنا شوند. 

جمعه ای ارتباط بازرگانان ایران و ایتالیا را مطلوب عنوان و تصریح کرد : فرهنگ گردشگری و سفر در ایتالیا نیز پیشروست و بهره گیری از ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی، بوم گردی سمنان، با ایجاد زمینه برای پذیرش گردشگر خارجی در استان، گام بلندی برای توسعه این بخش می تواند هدفگذاری شود.

وی افزود : اعضای اتاق مشترک علاوه بر آشنایی با ظرفیت های گردشگری، از چند واحدی تولیدی صنعتی نیز بازدید می کنند.

رییس اتاق بازرگانی استان سمنان یادآور شد: برقراری ارتباط به منظور تسهیل و ایجاد زمینه برای میزبانی از گردشگران ایتالیایی، به دلیل تناسب و سازگاهی فرهنگی ایران و ایتالیاست.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان نیز با اعلام آمادگی این اداره کل برای ارائه توانمندی های گردشگری، خاطرنشان کرد : حضور تشکل ها و فعالیت آن ها در بخش گردشگری، بسیار مفید بوده و در سال های اخیر فرهنگ گردشگری در استان سمنان ارتقا یافته است.

حسین خواجه بیدختی با بیان این که سمنان ظرفیت های گردشگری بکر و قابل سرمایه گذاری دارد، ادامه داد: ظرفیت های بالقوه ای در این استان وجود دارد و به همین منظور باید نقشه راه مناسبی برای جذب سرمایه گذار تدوین شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان حضور اعضای هیات رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران ، ایتالیا و مدیران شرکت های مسافرتی در استان سمنان را فرصتی مهم ارزیابی کرد.

استان سمنان بیش از هزار اثر تاریخی، طبیعی و معنوی ثبت شده در فهرست آثار ملی دارد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب