8:35:01 - دوشنبه 21 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هوای شهرمان به مرز ناسالم رسید !
کانال تلگرام سمنان لاین

مديركل حفاظت از محيط زيست استان سمنان گفت: هواي شهر سمنان از ظهر روز گذشته(يك شنبه29 آذر) وارد مرز ناسالم شده است و امروز 30 آذرماه نيز در بررسي ذرات محيطي مشخص شد كه هواي مركز استان سمنان ،همچنان كمي بالاتر از حد سالم و در رنج اوليه هوای ناسالم قرار گرفته است.

 

عباسعلي دامنگير، با اعلام این خبر، افزود: هواي استان سمنان از روز گذشته با دستگاه سنجش آلودگي و پرتابل سنجش ذرات محيطي در ميادين اصلي شهر اندازه‌گيري شد كه طبق بررسي‌هاي انجام شده هواي ديروز و امروز سمنان به مرز ناسالم رسيده است.

 

وي ادامه داد: طبق استاندارد‌هاي جهانی،چنانچه ميزان ذرات محیطی، بين صفر تا 50 باشد شاخص هوا در رنج هواي پاك، از 51 تا 100 هوا، سالم و 101 تا 200 هواي ناسالم و بیشتر از آن در حالت اضطرار قرار دارد .

 

این کارشناس، در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص وضعیت فعلی ذرات معلق در هوای سمنان به خبرنگار ایسنا گفت: از روز گذشته اين ميزان براي شهر سمنان به 105 تا 115 رسيده است.

 

مديركل حفاظت از محيط زيست استان سمنان همچنين افزود: به آن دسته از شهروندان كه از عارضه بيماري قلبي و تنفسي حاد رنج مي‌برند توصيه مي‌كنيم از تردد غير ضروري در معابر شهر اجتناب كنند.

 

دامنگير اضافه كرد: اين وضعيت آلايندگي هوا پديده‌اي است كه در فصل سرما به وجود مي‌آيد و بر اساس شاخصPSI  (سنجش ذرات محیطی)از غرب به شرق حركت مي‌كند، بر همين اساس، استان سمنان در منطقه شرقي استان تهران تحت تأثير اين وضعيت قرار گرفته است،

 

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت هوای شهر صنعتی گرمسار که نزدیک ترین شهرستان این استان به پایتخت است، یادآور شد: وضعيت هواي شهرستان گرمسار نيز از سوي سازمان حفاظت از محيط زيست استان در حال بررسي است.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب