19:23:56 - یکشنبه 20 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کادر پزشکی مرکز درمانی کوثر و امیرالمومنین سمنان تجلیل شدند
کانال تلگرام سمنان لاین

 در مراسمی با حضور جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از تلاش شبانه روزی کادرپزشکی و پرستاری مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر و امیرالمومنین (ع) سمنان به خاطر نجات جان یک مادر باردار قدردانی شد.

به گزارش سمنان لاین  دکتر گوهری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی این به روند درمانی این مادر باردار اشاره کرد گفت : درتاریخ 24 آذرماه یک خانم باردار 15 ساله تبعه افغانستان و ساکن روستای ریکان شهرستان گرمسار به مرکز بهداشت روستا مراجعه کرد و بدلیل عدم شنیدن صدای قلب جنین به بیمارستان امام گرمسار منتقل شد. 
وی افزود: این مادر بدلیل شرایط خاص پزشکی به سطح ارجاع استان سمنان ( مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر سمنان) معرفی و پس از انجام زایمان دربیمارستان امیرالمومنین (ع)، بدلیل مشکلات خونی دربخش ccuبیمارستان کوثر بستری شد.
وی تنگی نفس شدید و تب را ازجمله مشکلات این مادرباردار اعلام کردوگفت : باتلاش کادرپزشکی و پرستاری این بیمارستان و باهمکاری مسئولان سازمان انتقال خون استان سمنان، بیمار احیاء و به دلیل مراقبت های ویژه به طرز معجزه آسایی ازمرگ نجات یافته و درحال حاضر دروضعیت عمومی خوبی به سر می برد.
مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان دراین مراسم، خدمت به مردم نیازمند و جویای سلامت را وظیفه ذاتی مجموعه درمانی دانشگاه دانست و گفت: وجدان حاکم برانجام وظیفه است که میزان ارزش کارها را تعیین می کند.
مهدی شادنوش با اشاره به این که مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر سمنان ، بیمارستان سطح ارجاع استان بوده ، گفت : این بیمارستان با پاسخگویی ماهیانه به هشت هزار نفر ازمراجعین، بستری شدن ماهیانه 2 هزارنفر و انجام ماهیانه یکهزار عمل جراحی، به ارائه خدمت به مردم استان و شهرستان سمنان مشغول می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: مجموعه ای که بدون درنظر گرفتن تابعیت کشوری بیمار، و با وجود همه شرایط، اینگونه هماهنگ و منسجم به بیماران خدمت می کند، قطعا پیش از آن نیز این هماهنگی و همدلی را تمرین کرده است و این موفقیت نشانه وجود هماهنگی و همدلی کادر درمانی درحوزه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان می باشد.
مهدی شادنوش گفت : سربازان جبهه سلامت ، گمنامانه و بدون هیچگونه چشمداشت درحال تلاش می باشند، این نمونه را یکی از هزاران نمونه ای دانست که درطول ماه و سال درحال اتفاق افتادن است .
وی برتوجه بیشتر کادردرمانی به انجام وظایف خود تاکید کرد و افزود : درعین حال همه ماباید مراقب حاشیه ها باشیم و بگونه ای عمل نکنیم که خدمات شبانه روزی کادر پرتلاش درمانی، به زیر سوال برود.
درپایان این مراسم، با اهداء لوح تقدیر از تلاشهای سه متخصص زنان و زایمان، 2 متخصص داخلی، شش رزیدنت زنان و زایمان، پنج رزیدنت داخلی، هشت پرستار مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر و امیرالمومنین (ع) سمنان در نجات جان این مادر باردار از مرگ حتمی، تقدیر بعمل آمد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب