10:44:25 - شنبه 19 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر صابریان کاندیدای مجلس خبرگان رهبری شد / وابستگی سیاسی به هیچ جناحی ندارم
کانال تلگرام سمنان لاین

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی صابریان امروز با حضور در فرمانداری سمنان برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری اعلام کاندیداتوری کرد.

به گزارش سمنان لاین ، نامزد انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، حضور در انتخابات را یک تکلیف شرعی و وظیفه ملی ارزیابی کرد وگفت: به صورت مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر علی صابریان در حاشیه ثبت‌نام برای مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان سمنان ،در جمع خبرنگاران،با اذعان به اینکه یکی از شاخص های مردمسالاری دینی، مشارکت حداکثری مردم است، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی براساس تعالیم اسلامی که در گذشته در قالب عنصر”بیعت”امت با امام رخنمون می کرد،تاکید بر حضور حداکثری مردم دارد که این حضور در قالب انتخابات خود را نشان می دهد.

 

وی،با بیان اینکه جمهوری اسلامی براساس مشروعیت و مقبولیت است،افزود: عامل مشروعیت ساز در نظام اسلامی از جانب خداوند بوده و مصداق آن در عصر غیبت، نائب امام عصر(عج)و ولی فقیه جامع الشرایط است.

 

وی ادامه داد: مقبولیت نیز که در صدر اسلام نیز در قالب بیعت امت با امام وجود داشت، شکل امروزی آن در قامت و قالب کارویژه آرای مردم و انتخابات وجود دارد.

 

این استاد حوزه و دانشگاه،با اذعان به اینکه مشارکت سیاسی حق مردم است، تصریح کرد: در باور ما حضور و مشارکت در سرنوشت خود و دفاع از ارزش های انقلاب، هم حق است و هم تکلیف تا کشور براساس خردجمعی اداره شود.

 

رئیس حوزه علمیه خواهران استان سمنان،با بیان اینکه به صورت مستقل در این انتخابات حضور یافته ام، خاطرنشان کرد: هیچ وابستگی سیاسی به گروه و جناحی نداشته و تنها براساس تکلیف در این عرصه حضور یافتم.

 

وی،با بیان اینکه تا سال 90 در حوزه علمیه تدریس داشته ام،گفت: دکترای خود را در رشته فقه و مبانی از دانشگاه تهران اخذ و هم اکنون علاوه بر مدیریت حوزه علمیه خواهران سمنان، در حوزه و دانشگاه تدریس می‌کنم.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب