19:22:27 - شنبه 19 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان : افزایش نشاط اجتماعی با شنیدن حرفهای منتقد و مخالف در دانشگاه مسیر می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان گفت : باید زمینه شنیدن حرفهای مختلف و منتقد و مخالف را در فضای دانشگاهی فراهم کرد تا رشد و نشاط اجتماعی در دانشگاه ها افزایش یابد.

محمدرضا خباز روز شنبه در جمع رؤسای دانشگاه های این استان افزود گفت: برای هر دو جناح سیاسی نباید محدودیت ایجاد گردد و ایجاد محدودیت ضرر دارد، باید فضای نقد و استدلال های قوی طرفین شنیده شود آن وقت دانشجویان به رشد و بالندگی می رسند. 
وی اظهار داشت : دانشجویان به دنبال دانستن همه نظریات هستند و ما باید این فضا را ایجاد کنیم و در این رابطه پس از موافقت شورای تامین استان ، برگزاری نشست های سیاسی در دانشگاه هیچگونه محدودیتی ندارد و با نظارت استانداری و دانشگاه اجرای سخنرانی ها را بنحو مطلوب انجام شود. 
استاندار سمنان تصریح کرد : در رابطه با سیاسی بودن دانشگاه ها این یک اصل است که در دانشگاه ها نمی شود این امر سیاسی بودن دانشگاه ها را گرفت و معنا ندارد برای حضور کسی در دانشگاه تصمیم بگیریم چه کسی بیاید و چه کسی نیاید تمام کسانی که محکومیت قضایی ندارند می توانند برای دانشجویان سخنرانی کنند.
وی ادامه داد : رمز موفقیت مدیران پیوند مدیران با مراکز دانشگاهی است اگر این گونه نباشد به روزمرگی می افتیم بنابراین باید مسئولان و مدیران با دانشگاه ها ارتباط داشته باشند و برنامه های کارشناسی در استان برای توسعه از دانشگاه ها گرفته می شود.
خباز با تاکید بر ضرورت بازنگری رشته ها گفت : آیا تمام رشته ها مورد نیاز است و عده زیادی در یک رشته در مقاطع تحصیلی حضوردارند و در آینده برای جذب آن ها مشکل داریم باید به دنبال رشته هایی که کاریابی و زمینه اشتغال در جامعه دارد بیشتر رفت. 
نماینده عالی دولت در استان سمنان ادامه داد : تمام تفاهم نامه ها و موافقت نامه های استاندار قبلی با دانشگاهها را ادامه می دهیم هر چند باید نحوه اجرای تفاهم نامه مورد ارزیابی قرار گیرد تا نکات مثبت و منفی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد .
استاندار سمنان ادامه داد: اگر ائمه اطهار(س) اجازه نمی دادند تا مخالفین حرفشان را بزنند امروز دستمان از استدلالهای قوی خالی بود و در آن زمان هر ایرادی می گرفتند ائمه اطهار (س) پاسخ منطقی دادند و این پاسخ ها برای ما برهان و استدلال قوی هستند. 
وی تصریح کرد : باید دانشگاهیان یک مجموعه هم افزایی داشته باشند و زمینه استفاده از امکانات یکدیگر را ایجاد کنند. استاندار سمنان اضافه کرد : باید به جامعه و افراد اعتماد داشت خصوصا جوانان که امام راحل برای پیروزی انقلاب اسلامی به جوانان اعتماد نمود. 
وی ادامه داد: مجموعه دانشگاهی یا منتخبین دانشگاهی جلسات مشورتی داشته باشند برای ارائه طرح های مناسب به خصوص بحث اشتغال ارائه طرح شود از هر فکر و اندیشه ای که از سوی دانشگاه ها برای توسعه و رشد و شکوفایی استان و مباحث مختلفی که برای استان ضروری است استقبال می شود.
وی گفت که استانداری این آمادگی را دارد که از فکر و اندیشه دانشگاهیان بهره بگیرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب